poniedziałek 17 czerwca 2019

Laury, Leszka, Marcjana

reklama

Bartosz Zygmunt "Wolontariuszem Roku 2018"

Bartosz Zygmunt
foto: Marcin Derucki 

Uroczystość przyznania tytułu "Wolontariusza Roku" za każdym razem budzi wśród obecnych mnóstwo emocji. Porusza najtwardsze charaktery, rozczula najweselszych, rozbawia zasmuconych, ale przede wszystkim sprawia, że ludzie o dobrych sercach czują, że tworzą jedną wielką i wspaniałą rodzinę. W tym roku ten zaszczytny tytuł został przyznany Bartoszowi Zygmuntowi.

O tytuł „Wolontariusza roku 2018” walczyło 2 wolontariuszy: Maciej Janiszewski z Ochotniczej Straż Pożarnej w Turku oraz Bartosz Zygmunt z Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych przy MOPS w Turku.

reklama

Maciej Janiszewski to członek OSP w Turku, który wielokrotnie wspierał miejskie inicjatywy społeczne poprzez aktywny udział w wydarzeniach oraz zabezpieczanie wydarzeń plenerowych. Młody druh pełnił także honorową wartę przy Grobie Wielkanocnym, uczestniczył w tegorocznym Turmageddonie, a także społecznie pomagał w remoncie garażu i szatni dla strażaków z OSP Turek.

Bartosz Zygmunt jest uczniem III klasy I LO w Turku. Od pierwszej klasy licealnej aktywnie uczestniczy w akcjach wolontariatu. Systematycznie pomaga pacjentom oddziału wewnętrznego w SP ZOZ w Turku, wspiera dzieci z trudnościami edukacyjnymi, aktywnie wspiera zbiórki i turnieje charytatywne, m.in.: akcje sprzątania turkowskich cmentarzy oraz akcję Szlachetna Paczka.

Laureata konkursu wybrała powołana przez Burmistrza Miasta Turku komisja konkursowa, a został nim Bartosz Zygmunt.

Podobne artykuły

I ty możesz uratować komuś życie - zostań...

I ty możesz uratować komuś życie - zostań...

25 maj.
Pożegnanie wolontariuszy maturzystów przez...

Pożegnanie wolontariuszy maturzystów przez...

29 kw.
Nocna rywalizacja siatkarzy i licytacje podczas...

Nocna rywalizacja siatkarzy i licytacje podczas III...

28 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama