czwartek 13 grudnia 2018

Dalidy, Juliusza, Łucji

reklama

Bartosz Zygmunt "Wolontariuszem Roku 2018"

Bartosz Zygmunt
foto: Marcin Derucki 

Uroczystość przyznania tytułu "Wolontariusza Roku" za każdym razem budzi wśród obecnych mnóstwo emocji. Porusza najtwardsze charaktery, rozczula najweselszych, rozbawia zasmuconych, ale przede wszystkim sprawia, że ludzie o dobrych sercach czują, że tworzą jedną wielką i wspaniałą rodzinę. W tym roku ten zaszczytny tytuł został przyznany Bartoszowi Zygmuntowi.

O tytuł „Wolontariusza roku 2018” walczyło 2 wolontariuszy: Maciej Janiszewski z Ochotniczej Straż Pożarnej w Turku oraz Bartosz Zygmunt z Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych przy MOPS w Turku.

reklama

Maciej Janiszewski to członek OSP w Turku, który wielokrotnie wspierał miejskie inicjatywy społeczne poprzez aktywny udział w wydarzeniach oraz zabezpieczanie wydarzeń plenerowych. Młody druh pełnił także honorową wartę przy Grobie Wielkanocnym, uczestniczył w tegorocznym Turmageddonie, a także społecznie pomagał w remoncie garażu i szatni dla strażaków z OSP Turek.

Bartosz Zygmunt jest uczniem III klasy I LO w Turku. Od pierwszej klasy licealnej aktywnie uczestniczy w akcjach wolontariatu. Systematycznie pomaga pacjentom oddziału wewnętrznego w SP ZOZ w Turku, wspiera dzieci z trudnościami edukacyjnymi, aktywnie wspiera zbiórki i turnieje charytatywne, m.in.: akcje sprzątania turkowskich cmentarzy oraz akcję Szlachetna Paczka.

Laureata konkursu wybrała powołana przez Burmistrza Miasta Turku komisja konkursowa, a został nim Bartosz Zygmunt.

Podobne artykuły

Turek: Trwa finał Szlachetnej Paczki

Turek: Trwa finał Szlachetnej Paczki

8 grudz.
Wideo: Happening w rynku na IX edycję...

Wideo: Happening w rynku na IX edycję Szlachetnej...

17 list.
Turek: 22 dni do finału Szlachetnej Paczki

Turek: 22 dni do finału Szlachetnej Paczki

17 list.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama