środa 22 maja 2019

Emila, Neleny, Romy

reklama

Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie "5 Porcji Zdrowia w Szkole" dla SP1

Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie
 

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie kl. 2a pod opieką p. Grażyny Sujewicz Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Turku okazali się jednymi z trzech najlepszych klas w kraju, biorących udział w ogólnopolskim konkursie prozdrowotnym „5 porcji zdrowia w szkole”, zorganizowanym w ramach programu „5 porcji warzyw, owoców i soku” Stowarzyszenia „Krajowa Unia Producentów Soku”, pod honorowym patronatem MEN.

Konkurs skierowany był do nauczycieli i uczniów kl. 2-3 szkół podstawowych. Jego celem była edukacja dzieci w zakresie prawidłowego odżywiania oraz budowania właściwych postaw żywieniowych.

reklama

Program zakładał wykorzystanie wiedzy, zdobytej przez uczniów podczas lekcji w ramach Programu edukacyjnego i przekazanie jej jak największej liczbie odbiorców w swoim otoczeniu. Celem programu było poszerzenie świadomości na temat znaczenia prawidłowego odżywiania w życiu człowieka w oparciu o ideę 5 porcji warzyw, owoców lub soku. Ponadto uczniowie wykonali wspólną klasową finałową pracę w formie plakatu, zgodnego z ideą programu.

Plakat z „Jedynki” zdobył jedną z trzech równorzędnych nagród głównych na 900 prac z całego kraju.
materiał nadesłany


 

Podobne artykuły

"Maj w Krainie lodu" czyli X Międzyośrodkowa...

20 maj.
IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu już za nami

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu już za nami

17 maj.
Policjanci z Turku najlepsi. Konkurs policyjny...

Policjanci z Turku najlepsi. Konkurs policyjny...

11 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama