niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

5°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejny kiermasz rękodzieła z LGD Tur

Kolejny kiermasz rękodzieła z LGD Tur
 

Kiermasz Rękodzieła to wydarzenie, które odbywa się od 2012 roku i na stałe wpisało się w Bożonarodzeniową tradycję miasta Turku. Kiermasz to nie tylko wydarzenie, gdzie można kupić wyroby wykonane przez naszych wystawców – niepowtarzalne świąteczne ozdoby czy upominki, ale także miejsce wyjątkowych spotkań i rozmów osób z pasją i przywiązaniem do rzeczy wyjątkowych i niepowtarzalnych.

Wydarzenie to odbyło się w dniach 15-16 grudnia br., a jego organizatorami byli: Turkowska Unia Rozwoju - T.U.R oraz Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. W tym roku w wystawie rękodzieła wzięło udział 36 wystawców, którzy zaprezentowali swoje wspaniałe i oryginalne wyroby: ręcznie wykonane bombki, świąteczne dekoracje, woskowe świeczki, biżuteria, stroiki, maskotki, figury z włókna agawy, miody oraz domowe konfitury. Ponadto na wystawie znalazła się  książka wydana przez Turkowską Unię Rozwoju - T.U.R. „Wspomnienia Wiecznie Żywe - II część”. W tym roku wystawa ta obywała się tak jak w latach poprzednich - w murach muzeum oraz w niedzielę od godziny 15:00 – po raz pierwszy w Rynku Miasta. Kiermasz na zewnątrz cieszył się przeogromnych zainteresowaniem osób uczestniczących w wydarzeniach Miasta Turek. Dodatkowo  przez cały okres trwania tego wydarzenia w tle unosił się dźwięk pastorałek, które spowodowały, że wszyscy zgromadzeni poczuli, że Święta są coraz bliżej.

reklama

Oczywiście podczas naszej wystawy nie mogło zabraknąć kolęd. W magiczny nastrój świąt wprowadził nas zespół „Kawęczyniacy” wyśpiewując z rynkowej sceny nasze piękne, polskie kolędy. Tuż po występie zespołu o godzinie 18:30 odbyło się losowanie 36 prezentów, ufundowanych przez rękodzielników – każdy klient kiermaszu miał bowiem szansę otrzymać wykonany przez rękodzielnika przedmiot.

Kiermasz rękodzieła, służy integracji lokalnej społeczności, promowaniu rękodzielników i ich dzieł, a przede wszystkim ma uświadomić społeczności, jak ważnym elementem naszej kultury jest folklor i rękodzieło. Tegoroczna wystawa była wyjątkowa, pełna życzliwych osób, cudownych prac. Dzięki naszym wspaniałym rękodzielnikom mogliśmy cieszyć się tym wspaniałym weekendem – to oni byli w tych dniach najważniejsi. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, którzy wspierali nas podczas organizacji wystawy – pracownikom i dyrektorowi Muzeum Miasta Turku, patronom medialnym – Echo Turku, Turek.net, zespołowi „Kawęczyniacy”, a przede wszystkim naszym wyjątkowym wystawcom.

W następnych latach zamierzamy zmienić nieco formułę naszego Kiermaszu. Dołożymy starań, by dzieła rękodzielników były bardziej wyeksponowane, rękodzielnicy lepiej widoczni, a samo wydarzenie bardziej wypromowane. Chcemy, aby dostępność do wyjątkowych przedmiotów dla mieszkańców naszego obszaru była większa niż dotychczas. Dążymy, by nasza impreza przybrała postać tych, które odbywają się w dużych miastach w okresie przedświątecznym. Jednak by nasze plany urzeczywistniły się, niezbędne będzie połączenie sił partnerów sektora publicznego i społecznego – Miasta Turek, Powiatu Tureckiego, naszych gmin członkowskich oraz organizacji pozarządowych, które już od wielu lat podejmują działania, by okres przedświąteczny uczynić magicznym i wyjątkowym. Viribus Unitis – razem możemy więcej, lepiej i efektywniej!

źródło: lgd-tur.org.pl

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Podobne artykuły

Przed nami plenerowy weekend. Wyjdźcie z domu i...

Przed nami plenerowy weekend. Wyjdźcie z domu i...

19 sierp.
Kino pod chmurką, teatr powstańczy i ludowa...

Kino pod chmurką, teatr powstańczy i ludowa...

5 sierp.
Magia w Wozowni. Joanna Aleksandrowicz...

Magia w Wozowni. Joanna Aleksandrowicz zaczarowała...

30 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama