środa 21 sierpnia 2019

Franciszka, Kazimiery, Ruty

reklama

Kolejny kiermasz rękodzieła z LGD Tur

Kolejny kiermasz rękodzieła z LGD Tur
 

Kiermasz Rękodzieła to wydarzenie, które odbywa się od 2012 roku i na stałe wpisało się w Bożonarodzeniową tradycję miasta Turku. Kiermasz to nie tylko wydarzenie, gdzie można kupić wyroby wykonane przez naszych wystawców – niepowtarzalne świąteczne ozdoby czy upominki, ale także miejsce wyjątkowych spotkań i rozmów osób z pasją i przywiązaniem do rzeczy wyjątkowych i niepowtarzalnych.

Wydarzenie to odbyło się w dniach 15-16 grudnia br., a jego organizatorami byli: Turkowska Unia Rozwoju - T.U.R oraz Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. W tym roku w wystawie rękodzieła wzięło udział 36 wystawców, którzy zaprezentowali swoje wspaniałe i oryginalne wyroby: ręcznie wykonane bombki, świąteczne dekoracje, woskowe świeczki, biżuteria, stroiki, maskotki, figury z włókna agawy, miody oraz domowe konfitury. Ponadto na wystawie znalazła się  książka wydana przez Turkowską Unię Rozwoju - T.U.R. „Wspomnienia Wiecznie Żywe - II część”. W tym roku wystawa ta obywała się tak jak w latach poprzednich - w murach muzeum oraz w niedzielę od godziny 15:00 – po raz pierwszy w Rynku Miasta. Kiermasz na zewnątrz cieszył się przeogromnych zainteresowaniem osób uczestniczących w wydarzeniach Miasta Turek. Dodatkowo  przez cały okres trwania tego wydarzenia w tle unosił się dźwięk pastorałek, które spowodowały, że wszyscy zgromadzeni poczuli, że Święta są coraz bliżej.

reklama

Oczywiście podczas naszej wystawy nie mogło zabraknąć kolęd. W magiczny nastrój świąt wprowadził nas zespół „Kawęczyniacy” wyśpiewując z rynkowej sceny nasze piękne, polskie kolędy. Tuż po występie zespołu o godzinie 18:30 odbyło się losowanie 36 prezentów, ufundowanych przez rękodzielników – każdy klient kiermaszu miał bowiem szansę otrzymać wykonany przez rękodzielnika przedmiot.

Kiermasz rękodzieła, służy integracji lokalnej społeczności, promowaniu rękodzielników i ich dzieł, a przede wszystkim ma uświadomić społeczności, jak ważnym elementem naszej kultury jest folklor i rękodzieło. Tegoroczna wystawa była wyjątkowa, pełna życzliwych osób, cudownych prac. Dzięki naszym wspaniałym rękodzielnikom mogliśmy cieszyć się tym wspaniałym weekendem – to oni byli w tych dniach najważniejsi. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, którzy wspierali nas podczas organizacji wystawy – pracownikom i dyrektorowi Muzeum Miasta Turku, patronom medialnym – Echo Turku, Turek.net, Turek24, zespołowi „Kawęczyniacy”, a przede wszystkim naszym wyjątkowym wystawcom.

W następnych latach zamierzamy zmienić nieco formułę naszego Kiermaszu. Dołożymy starań, by dzieła rękodzielników były bardziej wyeksponowane, rękodzielnicy lepiej widoczni, a samo wydarzenie bardziej wypromowane. Chcemy, aby dostępność do wyjątkowych przedmiotów dla mieszkańców naszego obszaru była większa niż dotychczas. Dążymy, by nasza impreza przybrała postać tych, które odbywają się w dużych miastach w okresie przedświątecznym. Jednak by nasze plany urzeczywistniły się, niezbędne będzie połączenie sił partnerów sektora publicznego i społecznego – Miasta Turek, Powiatu Tureckiego, naszych gmin członkowskich oraz organizacji pozarządowych, które już od wielu lat podejmują działania, by okres przedświąteczny uczynić magicznym i wyjątkowym. Viribus Unitis – razem możemy więcej, lepiej i efektywniej!

reklama

źródło: lgd-tur.org.pl

Podobne artykuły

Kolejna noc filmowa za nami. Na dziedzińcu...

Kolejna noc filmowa za nami. Na dziedzińcu muzeum...

22 lip.
Już niedługo Nocny Maraton filmowy

Już niedługo Nocny Maraton filmowy "Z muzyką w tle"!

10 lip.

"Poczet królów i książąt polskich" - wystawa w Muzeum

20 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama