środa 21 sierpnia 2019

Franciszka, Kazimiery, Ruty

reklama

Trzej Królowie zawitają do Turku i okolic

Trzej Królowie zawitają do Turku i okolic
 

W najbliższą niedzielę już po raz 11 w całej Polsce ulicami miast i miasteczek przemaszeruje Orszak Trzech Króli. W Turku Parafia P.W. Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza do VI już Orszaku i wspólnego kolędowania. Przemarsz rozpocznie się o godzinie 11:30. Orszak przejdzie wokół Placu Sienkiewicza, następnie w kościele  Trzej Królowie złożą pokłon najświętszej Rodzinie i uroczystość zakończy  się mszą świętą.

Do orszaku mogą się dołączyć wszyscy chętni. Jest to niebywała możliwość do wspólnego kolędowania i uczestniczenia w jasełkach. Organizatorzy zapraszają do przebrania się, założenia koron bądź zabrania emblematów. Jest to bowiem niezwykle radosna uroczystość. Orszaki Trzech Króli przemaszerują również przez inne miejscowości naszego regionu. W Malanowie przemaszeruje IV Malanowski Orszak Trzech Króli rozpoczynając swą trasę o godzinie 11:30 na placu przy Gimnazjum Jana Pawła II. W Tuliszkowie uroczystość rozpocznie się mszą świętą a następnie o godzinie 12:00 z Placu Wolności wyruszy Orszak. W Galewie Orszak wyruszy o godzinie 10:15 spod Sanktuarium Przemienienia Pańskiego.

reklama

Do wspólnego świętowania tego dnia zaprasza także Stajnia Roka w Kowalach Księżych gdzie przez cały okres świąteczny można było odwiedzać żywą szopkę. O godzinie 14:30 rozpocznie się Orszak, wspólne kolędowanie, ognisko oraz inne atrakcje.

AK

Trzej Królowie zawitają do Turku i okolic

Podobne artykuły

Atak na księdza w kancelarii parafii...

Atak na księdza w kancelarii parafii Najświętszego...

31 lip.
Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz drugi. Do...

Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz drugi. Do wyboru...

27 mrz.
Przebudowa nadajnika na wieży kościoła pw. NSPJ...

Przebudowa nadajnika na wieży kościoła pw. NSPJ w Turku

7 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama