czwartek 21 marca 2019

Benedykta, Lubomiry, Lubomira

reklama

Trzej Królowie zawitają do Turku i okolic

Trzej Królowie zawitają do Turku i okolic
 

W najbliższą niedzielę już po raz 11 w całej Polsce ulicami miast i miasteczek przemaszeruje Orszak Trzech Króli. W Turku Parafia P.W. Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza do VI już Orszaku i wspólnego kolędowania. Przemarsz rozpocznie się o godzinie 11:30. Orszak przejdzie wokół Placu Sienkiewicza, następnie w kościele  Trzej Królowie złożą pokłon najświętszej Rodzinie i uroczystość zakończy  się mszą świętą.

Do orszaku mogą się dołączyć wszyscy chętni. Jest to niebywała możliwość do wspólnego kolędowania i uczestniczenia w jasełkach. Organizatorzy zapraszają do przebrania się, założenia koron bądź zabrania emblematów. Jest to bowiem niezwykle radosna uroczystość. Orszaki Trzech Króli przemaszerują również przez inne miejscowości naszego regionu. W Malanowie przemaszeruje IV Malanowski Orszak Trzech Króli rozpoczynając swą trasę o godzinie 11:30 na placu przy Gimnazjum Jana Pawła II. W Tuliszkowie uroczystość rozpocznie się mszą świętą a następnie o godzinie 12:00 z Placu Wolności wyruszy Orszak. W Galewie Orszak wyruszy o godzinie 10:15 spod Sanktuarium Przemienienia Pańskiego.

reklama

Do wspólnego świętowania tego dnia zaprasza także Stajnia Roka w Kowalach Księżych gdzie przez cały okres świąteczny można było odwiedzać żywą szopkę. O godzinie 14:30 rozpocznie się Orszak, wspólne kolędowanie, ognisko oraz inne atrakcje.

AK

Trzej Królowie zawitają do Turku i okolic

Podobne artykuły

Przebudowa nadajnika na wieży kościoła pw. NSPJ...

Przebudowa nadajnika na wieży kościoła pw. NSPJ w Turku

7 st.
Orszak Trzech Króli wraz z wiernymi przemierzał...

Orszak Trzech Króli wraz z wiernymi przemierzał...

6 st.
Premiera filmu

Premiera filmu "Skrzydlate Serce". Dzieło Mehoffera...

12-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama