poniedziałek 10 sierpnia 2020

Bianki, Borysa, Wawrzyńca

reklama

Nowa strefa aktywności w Turku

Nowa strefa aktywności w Turku
 

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Armii Krajowej, obok wodnego placu zabaw powstała nowa strefa aktywności dla mieszkańców. To miejsce, z którego będą mogli skorzystać dorośli, dzieci i osoby niepełnosprawne. 

Nowa, otwarta strefa aktywności na terenie OSiR, składa się z placu zabaw, siłowni plenerowej fitness oraz części rekreacyjnej ze stolikami do gier planszowych. W części placu zabaw są dwie całkiem nowe atrakcje. To zjazd linowy, czyli popularna tyrolka, o długości ok. 30 m, oraz huśtawka, z której mogą skorzystać osoby niepełnosprawne. Ponadto dzieciaki mogą tutaj szaleć na trzech kolorowych zestawach zabawowych o różnej wielkości, w tym ze zjeżdżalnią, na karuzeli krzyżowej, dwuosobowym bujaku – samochodzie, innych huśtawkach wahadłowych i bujakach oraz drabince. 

reklama

Tuż przy placu zabaw powstała siłownia plenerowa. To bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie dla rodziców, którzy mogą poćwiczyć podczas gdy ich dzieci bawią się obok. Siłownia składa się z: prasy nożnej, drabinki, podciągu nóg – poręczy równoległej, wahadła, wioślarza i biegacza. W cieniu drzew zaś zamontowany został duży stół do gier planszowych (chińczyk i szachy) z ławkami.

Teren otwartej strefy aktywności jest oświetlony i monitorowany. Inwestycja kosztowała ok. 170 tys. zł. 

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Pływalnia kryta jednak zamknięta do odwołania

Pływalnia kryta jednak zamknięta do odwołania

12 lip.
Basen miejski dopiero od 13 lipca. OSiR...

Basen miejski dopiero od 13 lipca. OSiR tłumaczy...

1 lip.
W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu...

W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu Uniejowskiej z...

25 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama