czwartek 18 kwietnia 2019

Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy

reklama

Wideo: EXPLORATORIUM w Muzeum Miasta Turku

Wideo: EXPLORATORIUM w Muzeum Miasta Turku
 

Chcesz sprawdzić dlaczego piłka unosi się powietrzu? Nie opada w dół ani nie ucieka na boki? Chcesz przekonać się jak wygląda nieskończoność? Chciałbyś spróbować pisać jak największy wynalazca renesansu Leonardo da Vinci?...wszystkie odpowiedzi  czekają w Muzeum Miasta Turku gdzie prezentowana jest nowa, interaktywna wystawa czasowa EXPLORATORIUM.  Jest to  największa polska wystawa interaktywna, która prezentowana jest w całości lub w modułach w centrach nauki, centrach handlowych, muzeach.

reklama

Na wystawę składają się typowe interaktywne zagadki logiczne i złudzenia optyczne. Pozwala ona pokazać zarówno małym dzieciom jak i dorosłym działanie podstawowych praw fizyki, optyki, logiki, astronomii i matematyki. Rozmiar i kolor eksponatów wzbudza zainteresowanie nie tylko najmłodszych. Nauka staje się ciekawsza i łatwiej przyswajalna.

Zwiedzający będą mogli m.in. zapoznać się z działaniem takich urządzeń jak: lejek grawitacyjny, lewitująca piłka. Zbudować tzw. most Leonarda.  Własnoręcznie złożyć piramidę z piłek lub drewnianych elementów oraz zobaczyć „nieskończoność od środka", spróbować pisać jak Leonardo da Vinci (wyrazy są pisane nie tylko od tyłu ale także odwrócone, a ich odczytanie jest możliwe tylko za pomocą lustra) i wiele innych.

Wystawa dostępna od 4 lutego – 11 marca 2019 r.

reklama

Serdecznie zapraszamy!

wideo: MS
materiał nadesłany

Podobne artykuły

"Poczet królów i książąt polskich" - wystawa w Muzeum

20 mrz.
Wystawa fotograficzna pt.

Wystawa fotograficzna pt. "Toscana - Siena Palona"...

30 st.
Kolejny kiermasz rękodzieła z LGD Tur

Kolejny kiermasz rękodzieła z LGD Tur

20-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama