niedziela 21 lipca 2019

Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

reklama

O ptakach zimą z Lokalną Grupą OTOP

O ptakach zimą z Lokalną Grupą OTOP
 

W sobotnie przedpołudnie mimo mroźnego wiatru spore grono sympatyków ptaków wybrało się na spotkanie do siedziby Nadleśnictwa Lasów Państwowych w Turku organizowane przez Turkowską Grupę Lokalną OTOP. Spotkanie poświęcone było wsparciu ptaków w trakcie zimy.

Wizyta rozpoczęła się od prelekcji w sali edukacyjnej, w trakcie której dowiedzieć się można było między innymi jakie gatunki ptaków można spotkać w naszych okolicach o tej porze roku oraz czym je karmić zimą a czego należy unikać.

reklama

Następnie zgromadzeni przenieśli się na zewnątrz aby pod okiem specjalistów samodzielnie zbudować karminiki dla ptaków. Chętnych nie brakowało. Podobnie było przy ognisku rozpalonym nieopodal, przy którym można było upiec kiełbaskę.

Na zakończenie chętni wybrali się na spacer po lesie, podczas którego głównym tematem były oczywiście ptaki.

Spotkanie przebiegło w bardzo przyjemnej, rodzinnej atmosferze. Turkowska Grupa Lokalna OTOP zapowiada już następne w kolejnym miesiącu o czym zapewne będziemy informować na naszej stronie.

AK

Podobne artykuły

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama