DNI TURKU I GMINY TUREK 2019

środa 19 czerwca 2019

Gerwazego, Protazego, Sylwii

reklama

Poznaj swoje prawa! Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich już 12 marca w Turku

Poznaj swoje prawa! Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich już 12 marca w Turku
 

Spotkanie konsultacyjne w Turku odbędzie się 12 marca br. w godz. 11.30 - 13.30, w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, Pl. Wojska Polskiego 1

Nie często zdarza się aby nasze miasto odwiedzali tak ważni goście pełniący istotne funkcje w kraju. W trakcie spotkania otwartego będzie możliwość porozmawiania z Rzecznikiem Praw Obywatelskich na tematy ważne dla mieszkańców Turku i okolicznych miejscowości, jak również dowiedzenia się jak wygląda respektowanie praw człowieka w praktyce.

reklama

Adam Bodnar jest prawnikiem, nauczycielem akademickim, doktorem nauk prawnych, działaczem na rzecz praw człowieka, w latach 2010–2015 był wiceprezesem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, na stanowisku Rzecznika Praw Obywatelskich jest od 2015 roku.

Kiedy?
12 marca 2019 r. (wtorek), w godz. 11.30 – 13.30

Gdzie?
Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera Pl. Wojska Polskiego 1

reklama

Dla kogo i po co?
Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby opowiedzieć Rzecznikowi o ważnych problemach, z którymi się zmagają, zwłaszcza o tym, co jest ważne dla regionu, ale też i o rzeczach dobrych, które warto upowszechnić w całym kraju.

Rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar uważa, że o stanie praw człowieka w Polsce nie można dowiadywać się tylko z pism przysyłanych do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Dlatego od początku swojej kadencji jeździ po Polsce i spotyka się zarówno z mieszkańcami, jak i przedstawicielami organizacji społecznych.

Na czym polega spotkanie?
Na początku Rzecznik krótko opowiada, na czym polega jego praca, a następnie uważnie słucha każdego, kto chce zabrać głos. Zgłaszane tematy i problemy są dokładnie notowane, a zgłaszający mogą liczyć na informację zwrotną, co się stało z jego sprawą.

Co należy zrobić aby wziąć udział w spotkaniu?
Spotkanie jest otwarte i bezpłatne więc wystarczy na nie przyjść. Nie jest wymagane wcześniejsze zgłoszenie udziału. Jednak ułatwia nam ono organizację i przygotowanie merytoryczne spotkania. Dlatego zachęcamy Państwa do wcześniejszego pisemnego zgłoszenia za pośrednictwem formularza lub maila zagadnień dotyczących naruszania praw człowieka lub lokalnych problemów i spraw.

AK

Poznaj swoje prawa! Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich już 12 marca w Turku

Podobne artykuły

Harcerskie

Harcerskie "Spiewogranie" już dziś na dziedzińcu...

6 czerw.
Spotkaj się z Rafałem Witkiem w miejskiej...

Spotkaj się z Rafałem Witkiem w miejskiej bibliotece

6 czerw.
Spotkanie z mieszkańcami w sprawie nowych...

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie nowych "uchwał...

5 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama