Rekordowa frekwencja w powiecie tureckim. Ponad 50% na godz. 17.00 !!!

niedziela 12 lipca 2020

Brunona, Jana, Wery

reklama

Biwak harcerski z okazji Dnia Myśli Braterskiej

Biwak harcerski z okazji Dnia Myśli Braterskiej
 

W dniach 22-23 lutego 2019 harcerze z Hufca Turek spotkali się w budynku Szkoły Podstawowej nr 1, by po raz kolejny wspólnie obchodzić Dzień Myśli Braterskiej przypadający w dniu urodzin założyciela skautingu Roberta Baden-Powella. Na biwaku stawiły się drużyny: 8 Drużyna Harcerska NS „Europejczycy”, 7 GZ "Leśne Skrzaty", 12 DSH "Iskry", 2 GZ "Tęczowe Gumisie", 19 DH "Invictus", 4 GZ "Tokarskie Serca", 58 WDH "Rivendell", 10 DH "Tokarskie Orły", 16 DSH "Szare Wilki".

Pierwszy dzień spotkania rozpoczął uroczysty apel, po którym miało miejsce Świeczkowisko – gry i zabawy zorganizowane dla zuchów i harcerzy , które cieszyły się dużą sympatią i popularnością. Rozweseleni uczestnicy przed snem udali się na kolację, by zregenerować siły przed kolejnym dniem pełnym atrakcji.

reklama

Kolejny dzień rozpoczęła zaprawa poranna, po której wszyscy zjedli śniadanie. Utworzone zostały dwie grupy z podziałem na wiek, młodsi uczestnicy biwaku udali się do Muzeum na zajęcia, a starsza grupa wybrała się do Państwowej Straży Pożarnej, gdzie odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, po czym grupie został zaprezentowany sprzęt będący na wyposażeniu wozu strażackiego.

Na wszystkich uczestników biwaku, po powrocie do budynku Szkoły Podstawowej nr 1, czekał obiad, po którym obdyły się zajęcia z musztry. Ostatnim punktem programu był uroczysty apel, w trakcie którego przedstawicielom drużyn zostały wręczone dyplomy upamiętniające uczestnictwo w biwaku, co było elementem, który oficjalnie zakończył trwanie wydarzenia.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Liwia Olejnik - laureatką Wojewódzkiego...

Liwia Olejnik - laureatką Wojewódzkiego Konkursu...

22 czerw.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku od września...

Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku od września dołączy...

22 czerw.
Mobilna pracownia multimedialna dla Szkoły...

Mobilna pracownia multimedialna dla Szkoły...

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama