niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nowa szkoła podstawowa w Turku, będzie szkołą katolicką

Nowa szkoła podstawowa w Turku, będzie szkołą katolicką - foto: Google Map
foto: Google Map 

Już od nowego roku szkolnego swoją działalność w Turku rozpocznie nowa szkoła podstawowa. Zamiar utworzenia nowej placówki edukacyjnej na zasadach szkoły niepublicznej ogłosiła właśnie Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku.

Jak informuje kancelaria parafialna NSPJ w Turku, nowo powstająca Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa ma rozpocząć działalność od nowego roku szkolnego 2019/2020 w budynku przy parafii na placu Henryka Sienkiewicza. Poprzednio w budynku tym swoją siedzibę miała szkoła specjalna. Wychowanie i kształcenie w szkole będzie oparte na chrześcijańskim systemie wartości głoszonym przez Kościół Katolicki. Jezus Chrystus jest punktem odniesienia, najwyższym Autorytetem, inspiracją dla uczniów, nauczycieli, wychowawców, rodziców. Patronem szkoły będzie św. Teresa od Dzieciątka Jezus.

reklama

Aktualnie trwa nabór do kadry nauczycielskiej jednak już od pierwszej niedzieli marca rozpocznie się nabór uczniów do klasy pierwszej nowo powstającej placówki. Nabór potrwa do 30 kwietnia 2019. Szkoła docelowo ma kształcić dzieci i młodzież począwszy od klasy pierwszej do klasy ósmej włącznie, czyli w pełnym zakresie klas szkoły podstawowej.

Dla wszystkich zainteresowanych nową placówka utworzona została witryna internetowa pod adresem:
https://katolickaszkolaturek.wixsite.com/nspj/start

MS

Nowa szkoła podstawowa w Turku, będzie szkołą katolicką - 	foto: Google Map

Podobne artykuły

Skromna procesja Bożego Ciała 2021 w parafii...

Skromna procesja Bożego Ciała 2021 w parafii NSPJ w...

4 czerw.
Procesje tylko wokół kościołów. Boże Ciało 3...

Procesje tylko wokół kościołów. Boże Ciało 3 czerwca...

28 maj.
Msza Święta w intencji Strażaków Ochotników już...

Msza Święta w intencji Strażaków Ochotników już 30...

25 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama