niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Uroczystość z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy wyklętych

Uroczystość z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy wyklętych
 

Dzisiaj 1 marca o godzinie 12.00 na Placu Wojska Polskiego w Turku odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

Podobnie jak w latach poprzednich, również i w tym roku udział w uroczystości wzięli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Turku, przedstawiając montaż słowno–muzyczny. Po przedstawieniu zebrani w rynku przedstawiciele samorządów, partii politycznych, szkół i organizacji złożyli oraz zapalili znicze przed tablicą znajdującą się na budynku, w którym w w latach 1945-1956 mieścił się Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa Publicznego. Kolejnym punktem uroczystości był przejazd do lasu,w miejsce mordu oddziału partyzantów, zamordowanych przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa. Wiązanki złożono również na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Chopina w Turku, w miejscu spoczynku Żołnierzy Wyklętych.

reklama

Podobne artykuły

Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy...

Biegli i maszerowali ku czci Żołnierzy Wyklętych w...

z dzisiaj
Jeszcze tylko dziś szansa na udział w

Jeszcze tylko dziś szansa na udział w "Biegu Tropem...

17 wrz.
Pracownicy muzeum opowiadali o

Pracownicy muzeum opowiadali o "Żołnierzach Wyklętych"

4 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama