Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

20°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

OSP Turek Roczne podsumowanie strażaków

OSP Turek Roczne podsumowanie strażaków
 

W sobotę 9 marca odbyło się zebranie druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku. Spotkanie było okazją do wręczenia medali, przyjęcia w poczet nowych członków oraz podziękowań ochotnikom za udział w akcjach.

Na początku spotkania minutą ciszy uczczono pamięć druhów zmarłych w ubiegłym roku. Kolejnym punktem zebrania było przyjęcie do straży nowych ochotników. Zasłużeni strażacy otrzymali odznaki za wysługę lat „Za wysługę lat”. Najdłuższy, bo 55-letni straż w OSP ma Jan Kaźmierczak. Nagrodzono również Eugeniusza Grzelaka za 50-letnią służbę na rzecz Orkiestry Dętej OSP Turek.

reklama

Pochwałę otrzymał również Dominik Rogodziński, który w 2018 roku wziął udział w 51 akcjach ratowniczych. W spotkaniu uczestniczył burmistrz miasta Turku Romuald Antosik wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Mariolą Kadrzyńską. Goście dziękowali druhom za udział w akcji poszukiwawczej Michała Rosiaka, oraz za zaangażowanie w tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas posiedzenia odczytano sprawozdania z działalności straży.

Podobne artykuły

Trzy dni konsultacji w sprawie projektu ustawy...

Trzy dni konsultacji w sprawie projektu ustawy o...

11 czerw.
Wideo:

Wideo: "To jest zamach na niezależność OSP". Lewica...

25 maj.
Wystartowały konsultacje w sprawie projektu...

Wystartowały konsultacje w sprawie projektu ustawy o...

11 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama