czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Odwiedziny przedszkolaków w PSP Turek

Odwiedziny przedszkolaków w PSP Turek
 

12 marca we wtorek dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8 im. Krasnala Hałabały wraz ze swoimi opiekunami złożyły wizytę w Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Podczas zwiedzania jednostki PSP przedszkolaki zdobyły cenną wiedzę na temat pracy strażaków.

Duże zainteresowanie dzieci zdobyły zajęcia edukacyjne w salce Ognik w której pokazano im jak należy się zachować w sytuacjach zagrożenia. Warto podkreślić, że jest to pierwsza taka sala w Wielkopolsce. Mogły się przebrać tam w prawdziwe strażackie stroje. Jednak największą atrakcją okazał się mobilny symulator zagrożeń pożarowych w budynku mieszkalnym. Dzięki temu dzieci mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym podczas prawdziwego pożaru, jak działają czujniki dymu i czadu. Maluchy nauczyły się jak prawidłowo wezwać służby ratownicze oraz jak udzielić pierwszej pomocy. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie budynku PSP podczas, którego dzieci dowiedziały się jakich wozów używają strażacy podczas akcji oraz jakie zadania mają na codzień . Na koniec przedszkolaki dostały dyplomy potwierdzające ich udział w zajęciach w salce Ognik.

reklama

 

Podobne artykuły

Umowa na dowóz uczniów do szkół i wychowanków...

Umowa na dowóz uczniów do szkół i wychowanków...

27 lip.
Europa oczami przedszkolaków oraz uczniów...

Europa oczami przedszkolaków oraz uczniów Szkoły...

14 maj.
Młodzi uczniowie SP5 z wizytą w PSP Turek

Młodzi uczniowie SP5 z wizytą w PSP Turek

6 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama