sobota 12 czerwca 2021

Gwidona, Leonii, Niny

25°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Zaglądajcie do pojemników, przyjdźcie na zebranie wspólnoty

Zaglądajcie do pojemników, przyjdźcie na zebranie wspólnoty
 

Po publikacji dotyczącej braku segregacji odpadów we wspólnotach mieszkaniowych, pojawiło się wiele komentarzy dotyczących pracy naszego Przedsiębiorstwa. Jesteśmy chętni do współpracy z mieszkańcami i wyjaśniamy wątpliwości.

Zastanawiają się Państwo, dlaczego „posegregowane” przez Was odpady wrzucamy do jednego samochodu. Już wyjaśniamy. Obowiązkiem naszych pracowników jest sprawdzenie, czy w danym kontenerze są wyłącznie odpady posegregowane, czyli np. czy w pojemniku na papier jest tylko papier i tektura, a w pojemniku na plastik i metal nie ma szkła czy obierków.

reklama

Niestety, niemal zawsze odpady są zmieszane, czego dowodem są wykonywane wtedy zdjęcia. Niemal zawsze w kontenerach przeznaczonych na konkretny rodzaj odpadów, znajdują się odpady z innej grupy. Takich odpadów nie możemy odwieźć jako segregowane, do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”. W ZUOK wszystko, co przywozimy jest kontrolowane i w razie znalezienia odpadu innego, niż wysegregowany, cały transport traktowany jest jako śmieci niesegregowane, za który mieszkańcy płacą dużo drożej.

Zachęcamy Państwa, abyście kiedy przyjeżdżamy po odpady wyszli, razem z naszymi pracownikami zajrzeli do kontenerów i sprawdzili, jak posegregowane zostały odpady w Państwa wspólnocie. Ponieważ w ponad 90 proc. nie są one prawidłowo posegregowane, to muszą trafić do jednej śmieciarki. Z boku może wyglądać to tak, że pracownicy PGKiM mieszają odpady w jednym samochodzie, podczas gdy w rzeczywistości nie mamy innego wyjścia, kiedy widzimy źle posegregowane śmieci.

Mieszkańcy wspólnot zwracają nam uwagę na przypadki podrzucania odpadów przez np. osoby z sąsiedniej gminy. Zachęcamy wspólnoty do budowy wiat na kontenery. W ostatnim czasie wiele wspólnot mieszkaniowych decyduje się na zamykane wiaty, dzięki czemu mieszkańcy mają kontrolę nad odpadami, a do tego jest tam większy porządek.

reklama

Apelujemy do mieszkańców, aby zaglądali do pojemników na odpady sprawdzając, czy ich wspólnota prowadzi prawidłową segregację. Aktualnie trwają zebrania wspólnot mieszkaniowych. Prosimy o aktywny w nich udział, gdyż zapadają tam decyzje, jakie mają wpływ na życie wielu mieszkańców.

Zarząd PGKiM S. z o.o.
materiał nadesłany

Podobne artykuły

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy...

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej.

10 czerw.
Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów...

Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów podpisana....

23 maj.
Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę...

Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę na...

14 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama