czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Wideo: SLD z dwójką w Wielkopolsce na liście Koalicji Europejskiej. Marczewski zaprasza nauczycieli na 1 Maja

Wideo: SLD z dwójką w Wielkopolsce na liście Koalicji Europejskiej. Marczewski zaprasza nauczycieli na 1 Maja
 

W niedzielne południe, 17 marca w biurze SLD w Turku przy ulicy Kolskiej 19, zwołano konferencję prasową w celu przedstawienia wyników obrad Rady Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Efektem tych obrad jest przyznanie drugiego miejsca na liście Koalicji Europejskiej byłemu przewodniczącemu SLD Leszkowi Millerowi.

Członkowie lokalnych struktur SLD w Turku w osobach Mariana Mirosława Marczewskiego, Anity Dzieciątkowskiej-Pieścik, Andrzeja Kwiatkowskiego oraz Radnego Miejskiego Paweła Kwiatkowskiego przedstawili wyniki uchwał podjętych przez oddział SLD na Województwo Wielkopolskie. M. Marczewski po długim wstępie przybliżającym zasługi Sojuszu dla przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, włączenie do paktu NATO oraz przyjęcia konstytucji RP, poinformował o rozdziale mandatów pośród kandydatów do europarlamentu jakie przypadły SLD w zbliżających się wyborach. Marczewski wspomniał iż cieszy się z powstania Koalicji Europejskiej i tak silnych list w każdym województwie, co staje się gwarancją wyboru takich kandydatów, którzy pragną silnej Unii i silnej Polski na arenie europejskiej. „Celem jaki przyświeca Koalicji Europejskiej jest żeby nie dopuścić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej, by nie dopuścić do rozbicia Unii” - podsumował Marczewski.

reklama

SLD popiera protesty nauczycieli i zaprasza na 1 maja

W dalszej części konferencji Marczewski odniósł się do groźby strajku nauczycieli i braku porozumienia pomiędzy Ministerstwem Edukacji a Związkiem Nauczycieli Polskich. Uznał obecną sytuację za skandaliczną i zagwarantował pełne poparcie SLD dla poczynań ZNP.

Główne tematy poruszone podczas dzisiejszej konferencji w naszej relacji wideo.

reklama

 

Podobne artykuły

Wideo: Konferencja władz województwa i powiatu...

Wideo: Konferencja władz województwa i powiatu w...

1 lip.
Wideo: Konferencja PSL w ramach kampanii...

Wideo: Konferencja PSL w ramach kampanii...

24 czerw.
Listy do redakcji: Zmarła Krystyna Łybacka

Listy do redakcji: Zmarła Krystyna Łybacka

28 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama