DNI TURKU I GMINY TUREK 2019

środa 19 czerwca 2019

Gerwazego, Protazego, Sylwii

reklama

Panele słoneczne pojawią się na dachach turkowskich domów

Panele słoneczne pojawią się na dachach turkowskich domów
 

W 321 domach jednorodzinnych na terenie Turku zostaną zamontowane instalacje fotowoltaiczne i solarne. Burmistrz Miasta podpisał umowę na dostawę i montaż instalacji OZE dla mieszkańców biorących udział w projekcie „Energia słoneczna dla domu”, które pojawią się do sierpnia tego roku.

Projekt „Energia słoneczna dla domu – wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych i solarnych na potrzeby mieszkańców Gminy Miejskiej Turek” został dofinansowany przez Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020. Kwota dotacji to 5.389.031,87zł. W projekcie bierze udział 321 domów jednorodzinnych, których mieszkańcy pokryją tylko 15% kosztów netto każdej instalacji oraz cały podatek VAT. Resztę kosztów pokryje miasto, z pozyskanych środków unijnych. Do przetargu ogłoszonego przez miasto Turek zgłosiły się trzy firmy. Najbardziej atrakcyjną ofertę złożyła firma Sanito Sp. z.o.o. na sumę 6.596,193,15 zł. W związku z tym Romuald Antosik wraz z Piotrem Jacewiczem wiceprezesem zarządu Sanito Sp. z.o.o. podpisali umowę mówiącą o montażu instalacji fotowoltaicznych i solarnych w 321 domach na terenie miasta Turek. Instalacje OZE mają być zamontowane do sierpnia 2019 roku i będą posiadać 9-letnią gwarancję.

reklama

Panele słoneczne pojawią się na dachach turkowskich domów

Podobne artykuły

Umowy podpisane. Pieniądze popłyną do Dobrej,...

Umowy podpisane. Pieniądze popłyną do Dobrej,...

19-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama