Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest już 50% potrzebnych środków !!!

czwartek 28 maja 2020

Augustyna, Ingi, Jaromira

reklama

Charytatywna loteria fantowa połączona z licytacją w I LO dla Mai Kaszyńskiej

Charytatywna loteria fantowa połączona z licytacją w I LO dla Mai Kaszyńskiej
 

O tym, że licealiści turkowskiego ogólniaka mają wielkie serce, mogliśmy się przekonać już niejednokrotnie. W tym roku po raz kolejny postanowili połączyć siły, by pomóc drugiemu człowiekowi. 26 marca podczas przerw na szkolnym korytarzu odbyła się charytatywna loteria fantowa, natomiast w auli im. Tomiły Składkowskiej miała miejsce licytacja. Przygotowaniem akcji zajęli się  niezawodni przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z uczniami, którzy postanowili ich wspomóc, włączając się w organizację. Przedsięwzięcie nie odbyłoby się bez wsparcia dyrekcji na czele z panią dyrektor Danutą Szczepanik, która umożliwiła nam przeprowadzenie zbiórki pieniędzy dla Mai Kaszyńskiej. Dziewczynka ta ma 14 lat i cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Turnusy rehabilitacyjne, na które musi uczęszczać, są bardzo kosztowne. Społeczność szkolna zdecydowała się więc pomóc Mai i jej rodzicom w walce z chorobą.

W czasie akcji udało się zebrać 2815zł 40gr – a wszystko to dzięki hojnym darczyńcom, którzy przekazali wiele fantów w postaci voucherów, bonów, słodkich smakołyków czy rozmaitych upominków, takich jak: książki, gadżety, ramki do zdjęć, pluszowe misie, czy własnoręcznie wykonane podarunki. Część voucherów,  a także kultowe okulary pana dyrektora Zańko, w których wystąpił w czasie wiosennych prezentacji klas pierwszych, można było zdobyć poprzez udział w licytacji – stanowiła ona formę niesienia pomocy, dostarczającej wszystkim wiele zabawy.

reklama

Uczniowie są bardzo wdzięczni właścicielom lokalnych firm, takich jak: Pracownia fryzur Turek, SJO Eureka Turek, JAN siłownia - Turek, Restauracja Hacjenda, Zajazd Zapiecek, Studio Diament, Zegarki i biżuteria Jerzy Pionke, Pizzeria „Pod Papugami”,  Hurtownia zabawek AWZ, Pasta Mañana, Event Marzeń, Burger House Turek, Salon fryzjerski Trendy, Sklep Bardotka, Pracownia Piękna - Kamila Guć, Pizzeria K2 Turek, Beef Burger, Mobilne usługi fryzjerskie – Nikola Kaźmierczak, Elżbieta i Zbigniew Janiccy – sklep z artykułami spożywczo-przemysłowymi, Edukacja Żywieniowa - Dietetyka Justyna Wodzińska, Gabinet Kosmetyczny Nikola Cerbst, a także Agacie Pacynie - Immagini, Gabrielowi Marczakowi – Marczak Images, Natalii Krauze, Alicji Kuśmirek, Michalinie Drzewieckiej, Gabrieli Zasiadczyk, Klaudii Łukasik,  Patrycji Krawczyk, Maciejowi Apeltowi, Agacie Chojnackiej, Patrykowi Majkowskiemu, Sandrze Przybyła, Alicji Ciepłucha, Esterze Włodarczyk, Zofii Cyls, Weronice Wiśniarek, Patrycji Cieślak,  uczniom i nauczycielom I Liceum w Turku oraz wszystkim innym osobom, które czynnie włączyły się w przedsięwzięcie.

Akcje charytatywne już na stałe wpisały się w harmonogram szkolnych wydarzeń w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Turku. Licealiści bardzo cieszą się, że i tym razem udało im się wesprzeć potrzebującą osobę, a także zwarci i gotowi czekają na kolejne loterie i licytacje. A wszystko po to, by nieść bezinteresowną pomoc.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia...

Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia...

14 maj.
I Liceum Ogólnokształcące w Turku żegna...

I Liceum Ogólnokształcące w Turku żegna Aleksandra...

19 kw.
XIII Wernisaż - Wystawa Twórczości Uczniów I LO

XIII Wernisaż - Wystawa Twórczości Uczniów I LO

24 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama