poniedziałek 17 czerwca 2019

Laury, Leszka, Marcjana

reklama

Mistrzowie pięknego czytania wybrani

Mistrzowie pięknego czytania wybrani
 

W dniu 11 kwietnia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku odbył się finał powiatowego konkursu „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”.

W konkursie wzięli udział reprezentanci ośmiu gmin Powiatu Tureckiego i trzech szkół podstawowych w Turku – uczniowie klas IV, wyłonieni w eliminacjach gminnych reprezentowali szkoły w finale powiatowym. Uczestnicy prezentowali teksty autorstwa Andrzeja Marka Grabowskiego – autora książek dla dzieci i młodzieży, programów telewizyjnych miedzy innymi „Tik-Tak”, „Budzik”, „Ciuchcia”, „Kulfon, co z ciebie wyrośnie? Autor przewodniczył komisji konkursowej, która przyznała tytuły Super Mistrza Pięknego Czytania Martynie Radosz – Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku, Zuzannie Erkiet – Szkoła Podstawowa w Miłaczewie, gmina Malanów oraz Błażejowi Wypiórowi z Zespołu Szkół w Dobrej. Pan Andrzej Grabowski przyznał nagrodę dodatkową Antoninie Zommer – Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku.

reklama

Oczywiście po ogłoszeniu wyników odbyło się spotkanie z pisarzem, pełne śmiechu, muzyki i zabawy. Uczestnicy spotkania chętnie zakupili książki i otrzymali wpisy. Organizatorami konkursu były Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Turku.

Materiał nadesłany.

 

Podobne artykuły

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w...

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w...

15 czerw.
To właśnie oni mają plan na biznesplan!

To właśnie oni mają plan na biznesplan!

13 czerw.
Przyjdź i zrób własny papier! Kolejne warsztaty...

Przyjdź i zrób własny papier! Kolejne warsztaty w...

10 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama