czwartek 17 października 2019

Antonii, Ignacego, Wiktora

reklama
Wzorek

Mistrzowie pięknego czytania wybrani

Mistrzowie pięknego czytania wybrani
 

W dniu 11 kwietnia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku odbył się finał powiatowego konkursu „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”.

W konkursie wzięli udział reprezentanci ośmiu gmin Powiatu Tureckiego i trzech szkół podstawowych w Turku – uczniowie klas IV, wyłonieni w eliminacjach gminnych reprezentowali szkoły w finale powiatowym. Uczestnicy prezentowali teksty autorstwa Andrzeja Marka Grabowskiego – autora książek dla dzieci i młodzieży, programów telewizyjnych miedzy innymi „Tik-Tak”, „Budzik”, „Ciuchcia”, „Kulfon, co z ciebie wyrośnie? Autor przewodniczył komisji konkursowej, która przyznała tytuły Super Mistrza Pięknego Czytania Martynie Radosz – Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku, Zuzannie Erkiet – Szkoła Podstawowa w Miłaczewie, gmina Malanów oraz Błażejowi Wypiórowi z Zespołu Szkół w Dobrej. Pan Andrzej Grabowski przyznał nagrodę dodatkową Antoninie Zommer – Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku.

reklama

Oczywiście po ogłoszeniu wyników odbyło się spotkanie z pisarzem, pełne śmiechu, muzyki i zabawy. Uczestnicy spotkania chętnie zakupili książki i otrzymali wpisy. Organizatorami konkursu były Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Turku.

Materiał nadesłany.

 

Podobne artykuły

Weź udział w konkursie i wygraj czujkę tlenku...

Weź udział w konkursie i wygraj czujkę tlenku węgla!

6 paźd.
Wyróżnienie dla Mateusza Kaszyńskiego z OSP...

Wyróżnienie dla Mateusza Kaszyńskiego z OSP Brudzew...

25 wrz.
Zakończono konkurs na dyrektora MDK. Paweł...

Zakończono konkurs na dyrektora MDK. Paweł Siwiński...

24 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama