poniedziałek 22 kwietnia 2019

Łukasza, Kai, Nastazji

reklama

Mistrzowie pięknego czytania wybrani

Mistrzowie pięknego czytania wybrani
 

W dniu 11 kwietnia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku odbył się finał powiatowego konkursu „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”.

W konkursie wzięli udział reprezentanci ośmiu gmin Powiatu Tureckiego i trzech szkół podstawowych w Turku – uczniowie klas IV, wyłonieni w eliminacjach gminnych reprezentowali szkoły w finale powiatowym. Uczestnicy prezentowali teksty autorstwa Andrzeja Marka Grabowskiego – autora książek dla dzieci i młodzieży, programów telewizyjnych miedzy innymi „Tik-Tak”, „Budzik”, „Ciuchcia”, „Kulfon, co z ciebie wyrośnie? Autor przewodniczył komisji konkursowej, która przyznała tytuły Super Mistrza Pięknego Czytania Martynie Radosz – Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku, Zuzannie Erkiet – Szkoła Podstawowa w Miłaczewie, gmina Malanów oraz Błażejowi Wypiórowi z Zespołu Szkół w Dobrej. Pan Andrzej Grabowski przyznał nagrodę dodatkową Antoninie Zommer – Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku.

reklama

Oczywiście po ogłoszeniu wyników odbyło się spotkanie z pisarzem, pełne śmiechu, muzyki i zabawy. Uczestnicy spotkania chętnie zakupili książki i otrzymali wpisy. Organizatorami konkursu były Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Turku.

Materiał nadesłany.

 

Podobne artykuły

Wywiad z autorem

Wywiad z autorem " Z Bogiem na Ty" Michałem...

20 kw.
Powiatowy konkurs. 2000 zł dla najlepszej babki...

Powiatowy konkurs. 2000 zł dla najlepszej babki...

17 kw.
Michał Ogórek odwiedzi turkowską bibliotekę

Michał Ogórek odwiedzi turkowską bibliotekę

16 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama