czwartek 23 maja 2019

Leoncjusza, Michała, Renaty

reklama

Rusza I etap budowy Zdrojek Lewych

Rusza I etap budowy Zdrojek Lewych
 

Po wielu latach polemik i jałowych dyskusji wreszcie rusza budowa ulicy Zdrojki Lewe. W czwartek 11-go kwietnia  Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Turku Andrzej Paruszewski w obecności Starosty Dariusza Kałużnego podpisał umowę z Witoldem Rosiakiem - Prezesem Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Spółka z o.o. -  zwycięzcą przetargu na wykonanie pierwszego, niespełna 200 metrowego odcinka drogi łączącego ulicę Chopina z ulicą Bursztynową. Do przetargu stanęło pięć firm, ale to firma z Turku przedstawiła najkorzystniejszą ofertę. Wartość wykonania pierwszego odcinka drogi opiewa na kwotę 698.422,91 zł, a pieniądze na inwestycję były wcześniej zabezpieczone w budżecie powiatu. Rozpoczęcie prac planowane jest na ten tydzień, a zakończenie pierwszego etapu za trzy miesiące. 

Mieszkańców Turku z pewnością najbardziej zainteresuje fakt, że Powiat Turecki złożył wniosek na dofinansowanie budowy całego odcinka drogi o długości 1 957,58 m. w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. -Powiat walczy o maksymalne dofinansowanie na tę priorytetową inwestycję o wartości do 12 milionów złotych - mówi Starosta Dariusz Kałużny i dodaje -Składamy wniosek na wykonanie całej drogi o długości niespełna 2 kilometrów i mam nadzieję, że w przypadku pozytywnej decyzji o przyznaniu dofinansowania zmieni się jakość życia nie tylko mieszkańców tego osiedla, ale wszystkich Turkowian. Dlatego życzyłbym zarówno mieszkańcom, jak i sobie, aby burmistrz Turku włączył się do tej inwestycji i zrealizował podległe miastu zadanie wykonania prac podziemnych niezbędnych do budowy drogi, do czego jest zobligowany w związku z obowiązującym w tym zakresie prawem. W interesie nas wszystkich jest aby „suchą stopą” można było przejść przez całą ulicę Zdrojki Lewe.

reklama

Jeśli FDS pozytywnie rozpatrzy wniosek powstanie droga o długości 2 kilometrów, szerokości jezdni 6m, z półtorametrowym chodnikiem, oraz ścieżką rowerową o szerokości 2-2,5m. Dodatkowo zaplanowano 6 progów zwalniających. Na drodze będzie można się poruszać z maksymalna prędkością 50km/h, a w rejonie progów zwalniających do 30km/h. 

Materiał nadesłany

Podobne artykuły

PGKiM modernizuje instalację pod deptakiem na...

PGKiM modernizuje instalację pod deptakiem na ul....

17 maj.
Deptak na Kaliskiej ze ścieżką rowerową. Jest...

Deptak na Kaliskiej ze ścieżką rowerową. Jest...

30 mrz.
Powstaje EKO-rytarz na pływalni krytej w Turku

Powstaje EKO-rytarz na pływalni krytej w Turku

04-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama