piątek 14 sierpnia 2020

Alfreda, Maksymiliana, Selmy

reklama

Wideo: Przystań obwieszcza mobilizację i zaprasza na spotkanie organizacyjne wszystkich zainteresowanych

Wideo: Przystań obwieszcza mobilizację i zaprasza na  spotkanie organizacyjne wszystkich zainteresowanych - foto: Archiwum Turek.net.pl
foto: Archiwum Turek.net.pl 

Stowarzyszenie Przystań realizuje projekt p.n. Instalacja historyczno-edukacyjna "1938-1945 Historia prawdziwa" już po raz trzeci. Okazją do powtórzenia realizacji projektu jest 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. 

Projekt ten jest wyjątkowy i unikalny, ponieważ inscenizacje teatralne poszczególnych wydarzeń przenoszą uczestników w czasy sprzed 80 lat, co pozwala młodemu pokoleniu poczuć emocje, których doświadczali ich rówieśnicy od 1939 roku, a co za tym idzie, zrozumieć okrucieństwo wojny.

reklama

Pomysłodawcą, inicjatorem i realizatorem jest Jacek Sulkowski. Za każdym razem tworząc instalacje robił to w taki sposób, aby zwiedzający stał się niejako uczestnikiem wydarzeń sprzed 80 lat. Zaangażować chcę przede wszystkim młodzież. Dzięki temu że będą oni aktorami i uczestnikami spektaklu, dotkną żywej historii. Będzie to nauka poprzez emocje i odgrywane role.

Do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zaproszeni są nauczyciele, młodzież szkolna, harcerze, szkoła muzyczna, muzeum w Turku, biblioteka oraz inne stowarzyszenia i osoby dorosłe zainteresowane historią II wojny światowej.

Inscenizacja odbędzie się w siedzibie stowarzyszenia Przystań na ul. Browarnej 13 oraz na ulicach miasta Turek. W sobotę 28 września na ulicach miasta ku zdziwieniu przechodniów i mieszkańców Turku pojawią się patrole niemieckie, które będą przeganiać grupki dzieci i młodzieży grające i śpiewające zakazane piosenki. Rozdawane będą także ulotki zapraszające na niedzielny spektakl.

reklama

Niedziela 29 września będzie dniem otwarcia instalacji. Tego dnia zwiedzający dotkną żywej historii. Mord Katyński, Powstanie Warszawskie wraz z walkami ulicznymi. Fragment niemieckiego obozu koncentracyjnego wraz z piecem krematoryjnym. Przesłuchanie żołnierzy polskich. To niektóre z wybranych scen instalacji.

Odpowiedzialny za cały projekt jest Jacek Sulkowski. Osoby zainteresowane udziałem w instalacji proszone są o kontakt z panem Jackiem Sulkowski email. biuro@sule.pl, biuro@sule.pl  lub telefonicznie 604240274 lub na FB.

A tak Instalacja Historyczno-Edukacyjna wyglądała 5 lat temu w naszej relacji wideo

Wideo: Przystań obwieszcza mobilizację i zaprasza na  spotkanie organizacyjne wszystkich zainteresowanych

Podobne artykuły

Wideo: Instalacja Edukacyjna

Wideo: Instalacja Edukacyjna "1938-45 Historia...

06-10-2019
Horror II Wojny Światowej w Instalacji...

Horror II Wojny Światowej w Instalacji Edukacyjnej -...

29-09-2019
Wideo: Instalacja

Wideo: Instalacja "1938 -1945 Historia prawdziwa" po...

26-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama