wtorek 25 luty 2020

Almy, Cezarego, Jarosława

reklama

Skarpetkowy teatrzyk i rysowanie z ciocią Jadzią czyli Niehandlowa z książką

Skarpetkowy teatrzyk i rysowanie z ciocią Jadzią czyli Niehandlowa z książką
 

Już w najbliższą niedzielę, 12 maja o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Turku rozpocznie realizację dużego projektu animującego czytelnictwo pn. „Z książką można wiele”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Pierwszym z wydarzeń będzie spotkanie ze znaną i lubianą autorką książek dla dzieci – Justyną Bednarek, która, w ramach opowieści o swoich książkach, zaprezentuje skarpetkowy teatrzyk. W kolejną niedzielę zaś dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach ilustratorskich z Elizą Piotrowską – autorką polskiej wersji Tupcia Chrupcia.

„Niehandlowa z książką” – właśnie pod taką nazwą w niehandlowe niedziele w turkowskiej bibliotece odbywać będą się wydarzenia dla dzieci, mające na celu promocję literatury, ale także wzmocnienie potencjału biblioteki, jako ciekawego miejsca na kulturalnej mapie Turku. W ramach działania odbywać będą się spotkania autorskie, warsztaty oraz spektakle teatralne.

reklama

Jako pierwsza, w niedzielę 12 maja o godz. 17.00, Turek odwiedzi Justyna Bednarek, która opowiadać będzie o swojej najbardziej znanej serii książek czyli skarpetkowych przygodach, wykorzystując do tego niebanalne rekwizyty. Autorka nie tylko będzie opowiadać o tym, jak powstają jej książki i skąd czerpie pomysły, ale przede wszystkim zabierze dzieci w fascynująca literacka podróż, z której nie chce się wracać. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas spotkania uda się odkryć tajemnicę ginących w praniu skarpetek!

W kolejną niehandlową niedzielę 19.05 dzieci (już od 5 roku życia) będą mogły wziąć udział w szalonych i niezwykle kreatywnych warsztatach ilustratorskich, które poprowadzi Eliza Piotrowska - autorka polskiej wersji Tupcia Chrupcia oraz przygód sympatycznej cioci Jadzi. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem tel. 632785135 w.19.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

reklama

materiał nadesłany

Skarpetkowy teatrzyk i rysowanie z ciocią Jadzią czyli Niehandlowa z książką

Podobne artykuły

Biblioteka zaprasza na planszówki

Biblioteka zaprasza na planszówki

z dzisiaj
Kto ma płacić za darmową kulturę?

Kto ma płacić za darmową kulturę?

29 st.
Rusza kolejna edycja BKF-u. Na początek...

Rusza kolejna edycja BKF-u. Na początek "Piłsudski"

24 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama