piątek 21 luty 2020

Eleonory, Lenki, Kiejstuta

reklama

Otwarcie wystawy "Amerykańskie klimaty" w turkowskim muzeum

Otwarcie wystawy
 

Dnia 10 maja w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera miał miejsce wernisaż autorskiej wystawy fotograficznej pana Karola Budzyńskiego. Autor urodzony w Pyzdrach, obecnie mieszka w Poznaniu, a fotografią zajmuje się od 30 lat. W tym czasie dostał swój pierwszy aparat fotograficzny. Jeszcze wtedy nie wiedział, że fotografia stanie się jego pasją i sposobem na życie oraz spełnieniem marzeń. Od tego czasu przez jego ręce przewinęło się wiele modeli aparatów analogowych jak i cyfrowych.

Dziś jest wierny swojemu Canonowi, którym w ciągu roku wykonuje kilkanaście tysięcy fotografii o zróżnicowanej tematyce. Pan Karol Budzyński swoje zdjęcia publikuje w wydawnictwach albumowych jak i w przewodnikach turystycznych. W kwietniu 2015 roku ukazał się jego autorski album pt.: „Rok Pański Klasztory Wielkopolski w fotografii Karola Budzyńskiego”, a w grudniu 2017 roku kolejny – „Powidzki Park Krajobrazowy”.

reklama

Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów fotograficznych o zróżnicowanej randze i zasięgu. Swoje prace prezentuje na terenie kraju na wystawach indywidualnych jak i zbiorowych. W muzeum w Turku gości po raz drugi, tym razem z wystawą „Amerykańskie klimaty”.

Niniejsza wystawa składa się z blisko 60 fotografii wykonanych podczas 3 tygodniowej podróży po 9 stanach USA. Zaprezentowane zdjęcia ukazują życie codzienne mieszkańców poszczególnych stanów, jak i piękno naturalnej przyrody, która zachowała się m.in. na terenach amerykańskich parków narodowych. Dobór fotografii zgromadzonych na wystawie daje możliwość poznania miejsc rzadko odwiedzanych przez turystów, a także pozwala zobaczyć te dobrze znane, ale ukazane w ciekawym oświetleniu oraz okiem pełnym artystycznego wyrazu.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia muzeum oraz wystawy „Amerykańskie klimaty”. Wystawa czynna do 9 czerwca.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wyjątkowa indiańska wystawa w turkowskim muzeum.

Wyjątkowa indiańska wystawa w turkowskim muzeum.

23 st.
Dawna księgarnia przy ul. 3 Maja zmieni się nie...

Dawna księgarnia przy ul. 3 Maja zmieni się nie do...

17-12-2019
Wernisaż Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich w...

Wernisaż Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich w...

04-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama