wtorek 21 maja 2019

Jana, Moniki, Wiktora

reklama

MOPS dla ofiar przestępstw

MOPS dla ofiar przestępstw
 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku wspólnie z Towarzystwem Inicjatyw Obywatelskich w Koninie realizuje projekt „Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osobom im najbliższym, świadkom i osobom im najbliższym”, współfinansowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Projekt realizowany będzie przez trzy lata, do roku 2021. Jego głównym koordynatorem jest Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich z Konina, zaś lokalny punkt Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Turku uruchomił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Konińskiej 4. Tutaj mogą zgłaszać się osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz ich najbliżsi, którym Punkt oferuje bezpłatną pomoc prawną, psychologiczną, mediację, pomoc terapeutyczną i psychiatryczną. Osoby dojeżdżające do punktu w Turku środkiem komunikacji publicznej otrzymają zwrot kosztów dojazdu. Punkt pokrywa również koszty schronienia osoby pokrzywdzonej, dofinansuje zakup żywności dla takiej osoby, koszty podnoszenia kwalifikacji zawodowych pokrzywdzonych przestępstwem czy wyjazd dziecka na krótki wypoczynek. Osoby, które zwrócą się po pomoc, mogą liczyć na poradę prawnika, opiekę psychologa, mediatora i pracownika socjalnego. Zawsze jednak najpierw mają spotkanie z osobą pierwszego kontaktu.

reklama

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Turku z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem pracują cztery osoby, tj.: Anna Szubska-Budka - osoba pierwszego kontaktu, pracownik socjalny; Elżbieta Michalska - mediator, pracownik socjalny; Roman Kacprzak - psycholog; Maciej Rosiak – prawnik. Turkowski Punkt Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem jest czynny we wtorki i czwartki, w godzinach od 15.30 do 17.30, w pokoju nr 10 w MOPS, przy ul. Konińskiej 4. Najlepiej wcześniej, wymienionych godzinach, telefonicznie umówić się na wizytę, dzwoniąc pod nr tel. 792 592 034.

 

Podobne artykuły

Nocny Turniej Piłki Siatkowej - Przyjdź,...

Nocny Turniej Piłki Siatkowej - Przyjdź, Licytuj,...

23 kw.
Bawili się podczas II Balu Karnawałowego Osób...

Bawili się podczas II Balu Karnawałowego Osób...

4 lt.
Burmistrz podziękował wolontariuszom-maturzystom

Burmistrz podziękował wolontariuszom-maturzystom

27-04-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama