sobota 15 czerwca 2024

Jolanty, Lotara, Wita

reklama

Drapieżne ptaki oraz spotkanie z Markiem Tomalikiem. Noc Muzeów 2019

Drapieżne ptaki oraz spotkanie z Markiem Tomalikiem. Noc Muzeów 2019
 

Tradycji stało się zadość. Podobnie jak w poprzednich latach wczorajsza „Noc Muzeów” zorganizowana w Muzeum Miasta Turku okazała się dużym sukcesem. Jak zawsze organizatorzy zapewnili odwiedzającym ciekawy i zróżnicowany program.

Sobotnia (18 maja) „Noc Muzeów” rozpoczęła się o godzinie 18:00. od spotkania z Markiem Tomalikiem. Z wykształcenia geolog, jest również dziennikarzem radiowym oraz pisarzem. Jednak jego największą pasją, której poświęcił większość swojego życia, są podróże do Australii. W muzeum zaprezentował unikatowe zdjęcia, które gromadził regularnie od roku 1989, bo właśnie wtedy był tam pierwszy raz.

reklama

Równie ciekawą atrakcją był pokaz ptaków drapieżnych przygotowany przez rodzinę Moszczyńskich. O godzinie 19:00 na dziedzińcu muzeum uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć na żywo, pogłaskać oraz dowiedzieć się czegoś o ich hodowli od pełnoprawnego sokolnika.

Około godziny 21:00 również na dziedzińcu naszego turkowskiego muzeum publiczność miała okazję obejrzeć wyjątkowy spektakl „Mały książę na sześciu kontynentach”. Grupa Czerwie wraz z Markiem Tomalikiem specjalnie na tę okazję przygotowali do niego oprawę muzyczną, animacje, obraz oraz narracje.

Poza trzema głównymi punktami imprezy każdy z uczestników mógł zwiedzić wystawy stałe, wieżę ratuszową Muzeum Miasta Turku oraz jego zegar. Przygotowana została również wystawa dzięki, której mogliśmy się cofnąć do czasów PRL-u. Wszystko za sprawą Fiata 126p, przyczepy kempingowej n126 oraz starych telewizorów czy odbiorników radiowych z lat 70-tych i 80-tych.

 

dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
Podobne artykuły
Muzeum kontynuuje wystawę

Muzeum kontynuuje wystawę "Turek i okolice wczoraj i dziś". Tegoroczna...

23 maj.
Noc Muzeów 2024 już w tą sobotę w Turku. W...

Noc Muzeów 2024 już w tą sobotę w Turku. W programie mnóstwo atrakcji!

16 maj.
Seminarium naukowe w turkowskim muzeum

Seminarium naukowe w turkowskim muzeum

12 maj.
„Za siedmioma górami… bajki braci Grimm”...

„Za siedmioma górami… bajki braci Grimm” czyli wystawa lalek w...

2 kw.
Czy Przystań jest w Turku potrzebna? Sobotni...

Czy Przystań jest w Turku potrzebna? Sobotni monodram w muzeum to...

18-09-2023
Poznaj

Poznaj "Świat zmysłów". Wystawa z Muzeum Uniwersytetu...

08-09-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama