poniedziałek 23 września 2019

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama
Wzorek

Drapieżne ptaki oraz spotkanie z Markiem Tomalikiem. Noc Muzeów 2019

Drapieżne ptaki oraz spotkanie z Markiem Tomalikiem. Noc Muzeów 2019
 

Tradycji stało się zadość. Podobnie jak w poprzednich latach wczorajsza „Noc Muzeów” zorganizowana w Muzeum Miasta Turku okazała się dużym sukcesem. Jak zawsze organizatorzy zapewnili odwiedzającym ciekawy i zróżnicowany program.

Sobotnia (18 maja) „Noc Muzeów” rozpoczęła się o godzinie 18:00. od spotkania z Markiem Tomalikiem. Z wykształcenia geolog, jest również dziennikarzem radiowym oraz pisarzem. Jednak jego największą pasją, której poświęcił większość swojego życia, są podróże do Australii. W muzeum zaprezentował unikatowe zdjęcia, które gromadził regularnie od roku 1989, bo właśnie wtedy był tam pierwszy raz.

reklama

Równie ciekawą atrakcją był pokaz ptaków drapieżnych przygotowany przez rodzinę Moszczyńskich. O godzinie 19:00 na dziedzińcu muzeum uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć na żywo, pogłaskać oraz dowiedzieć się czegoś o ich hodowli od pełnoprawnego sokolnika.

Około godziny 21:00 również na dziedzińcu naszego turkowskiego muzeum publiczność miała okazję obejrzeć wyjątkowy spektakl „Mały książę na sześciu kontynentach”. Grupa Czerwie wraz z Markiem Tomalikiem specjalnie na tę okazję przygotowali do niego oprawę muzyczną, animacje, obraz oraz narracje.

Poza trzema głównymi punktami imprezy każdy z uczestników mógł zwiedzić wystawy stałe, wieżę ratuszową Muzeum Miasta Turku oraz jego zegar. Przygotowana została również wystawa dzięki, której mogliśmy się cofnąć do czasów PRL-u. Wszystko za sprawą Fiata 126p, przyczepy kempingowej n126 oraz starych telewizorów czy odbiorników radiowych z lat 70-tych i 80-tych.

 

Podobne artykuły

Wideo: Turek w hitlerowskich planach...

Wideo: Turek w hitlerowskich planach...

13 wrz.

"Noc Muzeów" czyli wieczór pełen atrakcji

13 maj.
Amerykańskie klimaty w turkowskim muzeum już od...

Amerykańskie klimaty w turkowskim muzeum już od piątku

9 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama