poniedziałek 23 września 2019

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama
Wzorek

"Maj w Krainie lodu" czyli X Międzyośrodkowa Olimpiada Matematyczno - Przyrodnicza

 

„Maj w krainie lodu” – pod takim hasłem odbyła się X Międzyośrodkowa Olimpiada Matematyczno – Przyrodnicza w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku.

Olimpiada od dziesięciu już lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony zarówno młodzieży, jak i nauczycieli, którzy za każdym razem bardzo chętnie biorą w niej udział. Tak też było i teraz kiedy 15 maja do Ośrodka w Turku przybyła młodzież ze wszystkich zaprzyjaźnionych placówek z Koła, Konina, Rychwała, Słupcy i Stemplewa. Główną ideą olimpiady jest integracja młodzieży gimnazjalnej szkół specjalnych, kształtowanie umiejętności współpracy w grupie i zdrowej rywalizacji, ale również budzenie ciekawości otaczającym światem przyrodniczym i nauka zdobywania wiedzy przez doświadczenia.

reklama

Uczestników olimpiady i ich nauczycieli oraz gościa, pana Sławomira Kosobudzkiego, Naczelnika Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Turku ciepło powitała pani dyrektor Izabela Piotrowska. Następnie organizatorzy przypomnieli krótko ostatnie dziewięć lat i oficjalnie otworzyli X jubileuszową edycję.

Olimpiada przebiegała w dwóch etapach: w pierwszym z nich uczestnicy rozwiązywali indywidualny test wiedzy z zakresu przedmiotów przyrodniczych, a w drugim wykazywali się wiedzą, biorąc udział w zadaniach grupowych praktycznych i doświadczalnych. Uczniowie układali najwyższą wieżę z kostek lodu, budowali igloo z kostek cukru, rozwiązywali krzyżówkę, obserwowali i opisywali zjawiska fizyczne, obliczali pole powierzchni figury powstałej z puzzli wielkoformatowych. Szczególne zainteresowanie i duże wrażenie wywołało zadanie polegające na wykonaniu doświadczenia chemicznego. Nad prawidłowym przebiegiem Olimpiady czuwała komisja składająca się z opiekunów poszczególnych drużyn. O zwycięstwie zadecydowały punkty zdobyte za test, zadania grupowe oraz zaprezentowane doświadczenie. Ponadto do ostatecznej punktacji wliczone zostały punkty przyznane za przywiezione przez drużyny kwiatowe kompozycje w lodzie. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Konina, II miejsce Ośrodek z Koła, a miejsce III przypadło gospodarzom. Zarówno laureaci, jak i pozostałe Ośrodki otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci pomocy naukowych. Na zakończenie wszystkich czekała niespodzianka w postaci pysznego lodowego tortu. Organizatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele przedmiotów matematycznych i przyrodniczych: Agnieszka Idzikowska, Iwona Andrzejak, Marlena Graczyk, a opiekunem grupy gospodarzy, pani Karolina Piwowarska.
Zorganizowanie Olimpiady możliwe było dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Turku i Spółdzielni Mieszkaniowej „Tęcza” w Turku, za co bardzo dziękujemy.

Matriał nadesłany.

Podobne artykuły

Dorota Bartosik nową Sekretarz Gminy Kawęczyn

Dorota Bartosik nową Sekretarz Gminy Kawęczyn

19 wrz.
Niebawem poznamy nowego dyrektora MDK. 3...

Niebawem poznamy nowego dyrektora MDK. 3 kandydatów...

18 wrz.
KONKURS: 3 zestawy kosmetyków samochodowych od...

KONKURS: 3 zestawy kosmetyków samochodowych od SPOT1

29 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama