wtorek 18 czerwca 2019

Elżbiety, Marka, Pauli

reklama

"Maj w Krainie lodu" czyli X Międzyośrodkowa Olimpiada Matematyczno - Przyrodnicza

 

„Maj w krainie lodu” – pod takim hasłem odbyła się X Międzyośrodkowa Olimpiada Matematyczno – Przyrodnicza w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku.

Olimpiada od dziesięciu już lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony zarówno młodzieży, jak i nauczycieli, którzy za każdym razem bardzo chętnie biorą w niej udział. Tak też było i teraz kiedy 15 maja do Ośrodka w Turku przybyła młodzież ze wszystkich zaprzyjaźnionych placówek z Koła, Konina, Rychwała, Słupcy i Stemplewa. Główną ideą olimpiady jest integracja młodzieży gimnazjalnej szkół specjalnych, kształtowanie umiejętności współpracy w grupie i zdrowej rywalizacji, ale również budzenie ciekawości otaczającym światem przyrodniczym i nauka zdobywania wiedzy przez doświadczenia.

reklama

Uczestników olimpiady i ich nauczycieli oraz gościa, pana Sławomira Kosobudzkiego, Naczelnika Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Turku ciepło powitała pani dyrektor Izabela Piotrowska. Następnie organizatorzy przypomnieli krótko ostatnie dziewięć lat i oficjalnie otworzyli X jubileuszową edycję.

Olimpiada przebiegała w dwóch etapach: w pierwszym z nich uczestnicy rozwiązywali indywidualny test wiedzy z zakresu przedmiotów przyrodniczych, a w drugim wykazywali się wiedzą, biorąc udział w zadaniach grupowych praktycznych i doświadczalnych. Uczniowie układali najwyższą wieżę z kostek lodu, budowali igloo z kostek cukru, rozwiązywali krzyżówkę, obserwowali i opisywali zjawiska fizyczne, obliczali pole powierzchni figury powstałej z puzzli wielkoformatowych. Szczególne zainteresowanie i duże wrażenie wywołało zadanie polegające na wykonaniu doświadczenia chemicznego. Nad prawidłowym przebiegiem Olimpiady czuwała komisja składająca się z opiekunów poszczególnych drużyn. O zwycięstwie zadecydowały punkty zdobyte za test, zadania grupowe oraz zaprezentowane doświadczenie. Ponadto do ostatecznej punktacji wliczone zostały punkty przyznane za przywiezione przez drużyny kwiatowe kompozycje w lodzie. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Konina, II miejsce Ośrodek z Koła, a miejsce III przypadło gospodarzom. Zarówno laureaci, jak i pozostałe Ośrodki otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci pomocy naukowych. Na zakończenie wszystkich czekała niespodzianka w postaci pysznego lodowego tortu. Organizatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele przedmiotów matematycznych i przyrodniczych: Agnieszka Idzikowska, Iwona Andrzejak, Marlena Graczyk, a opiekunem grupy gospodarzy, pani Karolina Piwowarska.
Zorganizowanie Olimpiady możliwe było dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Turku i Spółdzielni Mieszkaniowej „Tęcza” w Turku, za co bardzo dziękujemy.

Matriał nadesłany.

Podobne artykuły

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w...

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w...

15 czerw.
To właśnie oni mają plan na biznesplan!

To właśnie oni mają plan na biznesplan!

13 czerw.
Trwa głosowanie na podwórko NIVEA w Turku....

Trwa głosowanie na podwórko NIVEA w Turku. Każdy...

10 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama