piątek 05 czerwca 2020

Bonifacego, Kiry, Waltera

reklama

Nasze życie jest najcenniejsze - nowe defibrylatory w Turku

Nasze życie jest najcenniejsze - nowe defibrylatory w Turku
 

Dwa automatyczne defibrylatory zakupiło Miasto Turek. To urządzenia, służące do szybkiego przywrócenia akcji serca. Są łatwe w obsłudze, a z ich pomocą życie może uratować każdy.

Automatyczne defibrylatory zewnętrzne, w skrócie AED, to urządzenia, które po podłączeniu elektrod do klatki piersiowej osoby poszkodowanej, analizują rytm serca i określają, czy poszkodowany wymaga defibrylacji, czyli zastosowania impulsu elektrycznego prądu stałego dla zatrzymania migotania komór i przywrócenia prawidłowej akcji serca. Urządzenia te są z założenia proste w użyciu i mogą być obsługiwane przez osoby bez takiego przygotowania. Defibrylator bowiem po uruchomieniu wydają jasne komendy w języku polskim i podpowiadają, krok po kroku, co należy zrobić.

reklama

Miasto Turek zakupiło dwa defibrylatory automatyczne. Jeden został na stałe umieszczony na terenie pływalni krytej, w sąsiedztwie kas. Prowadzą do niego zielone strzałki z napisem AED. Drugi defibrylator jest przenośny, znajduje się w specjalnej torbie. Będzie można wykorzystywać go np. podczas imprez plenerowych czy innych wydarzeń. W ten sposób mieszkańcy naszego miasta będą lepiej zabezpieczeni w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń związanych z zatrzymaniem akcji serca. Dzięki defibrylatorom w szybkim czasie tę akcję można przywrócić.

O zakupie defibrylatorów zdecydowali mieszkańcy, wybierając ten projekt do realizacji podczas ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Materiał nadesłany

Podobne artykuły

Zakupiono sprzęt do diagnostyki i leczenia...

Zakupiono sprzęt do diagnostyki i leczenia dzieci w...

29-10-2019
Dawka sportu dla każdego - powstała nowa...

Dawka sportu dla każdego - powstała nowa siłownia na...

28-05-2019
Turek: Dwa nowe place zabaw gotowe

Turek: Dwa nowe place zabaw gotowe

09-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama