sobota 15 czerwca 2024

Jolanty, Lotara, Wita

reklama

Rozrywka, edukacja, rozwój - Drzwi Otwarte ZPEW w Turku

Rozrywka, edukacja, rozwój - Drzwi Otwarte ZPEW w Turku - foto: IŁ
foto: IŁ 

Wskazówki stworzone przy ulicy Piłsudskiego 6 czerwca prowadziły każdego do Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku, bowiem właśnie tam nauczyciele i wychowankowi pokazywali zainteresowanym, jak wygląda edukacja w ich szkole. Atrakcji, ciekawej oferty dydaktycznej i radości nie brakowało!

Teren placówki w tym szczególnym dniu podzielony został na dwa obszary – pierwszy z nich przedstawiał rozmaite osiągnięcia uczniów, ich doświadczenia oraz przykłady współpracy z instytucjami zewnętrznymi. Jak mogliśmy się dowiedzieć, wychowankowie ZPEW w Turku odnoszą wiele sukcesów w różnych dziedzinach przywożąc różne trofea i medale, zdobywając niezbędny bagaż doświadczeń.

reklama

Drugi obszar obejmował zaś rozmaite zajęcia, formy terapii – chętni mogli zaangażować się poprzez korzystanie z dostępnych atrakcji, takich jak zaplatanie wianków, czy zabawy z animatorem. Każdy miał możliwość skorzystać z zajęć gospodarstwa domowego, gdzie wypiekane były gofry, zdobyć cenne informacje na temat zakładania własnego ogródka w dwóch językach.  Nauczyciele pokazywali m.in. jak przygotować wypalony w drewnie pamiątkowy obrazy czy wykonane inną techniką prace sprzyjające rozwojowi manualnemu i motorycznemu dzieci. W ten upalny dzień z pomocą przyszli strażacy z OSP Turek, którzy dla ochłody postawili kurtynę wodną i pokazali dzieciom wóz bojowy i ekwipunek. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak zabawa ze zwierzętami - pieskami wyszkolonymi do dogoterapii ze znanej już dobrze Fundacji „Ama Canem", a zwłaszcza z Alpakami z podślesińskiej hodowli. Zainteresowani mogli dowiedzieć się wszystkiego o tych coraz popularniejszych w Polsce zwierzętach. Do zabawy i przygotowanych atrakcji przyłączył się z entuzjazmem Starosta Powiatu Tureckiego, Dariusz Kałużny.

Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku to placówka, która daje możliwość rozwoju, nauki dzieciom niepełnosprawnym intelektualnie – prowadzona jest w niej rekrutacja do szkoły podstawowej specjalnej dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, a także do zasadniczej szkoły zawodowej specjalnej dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną stopnia lekkiego, szkoły przysposabiającej do pracy i nie tylko. Ponadto istnieją grupy wychowawcze, możliwość nauczania indywidualnego, a także zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim. Jak widzimy, oferta jest szeroka i dopasowana do potrzeb młodych osób. Podczas Drzwi Otwartych każdy mógł porozmawiać z nauczycielami, otwartymi na każde pytanie, by móc poznać wszelkie aspekty funkcjonowania szkoły, a także ewentualnie rozwiać wszelkie wątpliwości.

Czwartkowe Drzwi Otwarte były wyjątkowe również dla samych wychowanków placówki, którzy także korzystali z rozmaitych atrakcji, przy okazji będąc zaangażowani w wydarzenie m.in. poprzez wspólny taniec. Było radośnie, ciekawie i różnorodnie, a przy tym rozwijająco i wartościowo – połączenie rozrywki z edukacją dało niesamowity efekt! ZPEW w Turku zaprasza - zapisy do placówki trwają cały rok.

 

Julia Maciejewska dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
foto: IŁ2
foto: IŁ3
foto: IŁ4
foto: IŁ5
Podobne artykuły
Zaproś swoje dziecko do świata muzyki! Rusza...

Zaproś swoje dziecko do świata muzyki! Rusza rekrutacja do Szkoły...

28 maj.
Drzwi Otwarte w ZST 2024. Zobacz jak fajnie...

Drzwi Otwarte w ZST 2024. Zobacz jak fajnie jest w Technikum!

1 maj.
Zapraszamy na Drzwi Otwarte w Zespole Szkół...

Zapraszamy na Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Technicznych w Turku już...

21 kw.
Powiat Turecki inwestuje w efektywność...

Powiat Turecki inwestuje w efektywność energetyczną i ogranicza koszty

29 mrz.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w Specjalnym Ośrodku...

23-06-2023
Zaproś swoje dziecko do świata muzyki! Rusza...

Zaproś swoje dziecko do świata muzyki! Rusza rekrutacja do Szkoły...

25-05-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama