Seminarium K1
W dniach od 7 do 9 maja miało miejsce seminarium Polskiej Federacji Kyokushin-kan, w którym uczestniczyło 6 zawodników Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku. Treningi miały miejsce na obiektach MKS "START" w Grudziądzu. Turkowski klub reprezentowali: Kamil Więcławek, Dariusz Stępień, Filip Szałek, Łukasz Hynasiński, Angelika Kokot, Patryk Osiński.
W zgrupowaniu brały udział osoby mające już na swoim koncie walki w formule K1 lub kickboxingu. Uczestnikami seminarium byli zawodnicy z Turku, Torunia, Gdańska, Poznania oraz Kalisza Pomorskiego. Warsztaty były prowadzone przez trenera boksu Waldemara Nawrockiego, który współpracował z zawodowym Mistrzem Świata Dariuszem Michalczewskim.
Ponadto zgrupowanie prowadzili mistrzowie karate kyokushin: Bogdan Jeremicz 5 dan i Artur Wilento 4 dan. Program warsztatów obejmował zachowania obronne - od czucia dystansu, poprzez timing - czyli wyprzedzanie ruchów przeciwnika, do stopingu - aktywnej obrony. Całe szkolenie trwało 3 dni. W trakcie warsztatów fighterzy mieli okazje walczyć w pełnowymiarowym pojedynku na zasadach K1 na ringu oraz skorzystać z basenów solankowych.
Zgrupowanie przebiegało w przyjaznej i miłej atmosferze. Zawodnicy dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami na temat sztuk walk. Wszyscy uczestnicy wyjechali zadowoleni i pełni nadziei na to, że tego typu szkolenia odbywać się będą częściej i dłużej niż tylko 3 dni.
Wyjazd wsparli Urząd Miasta w Turku, Powiat Turecki, Andrewex, KWB Adamów, Pinus, Sklep Sportowy z 3-go Maja w Turku, UGiM w Tuliszkowie.

Marcin Derucki dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB
email: redakcja@turek.net.pl
telefon: 787 77 74 72








