sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Wspólnymi siłami można wiele - ponad 3 tysiące złotych zebranych podczas niedzielnej akcji ?Busik dla WTZ?

Wspólnymi siłami można wiele - ponad 3 tysiące złotych zebranych podczas niedzielnej akcji ?Busik dla WTZ? - foto: JM
foto: JM 

Wczorajsza pogoda zdecydowanie sprzyjała  niedzielnym spacerom po mieście, podczas których każdy miał okazję symbolicznie pomóc. Po każdej mszy pod kościołami: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku i pw. Matki Bożej Fatimskiej spotkać można było wolontariuszy z Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz wolontariuszy z Centrum Wolontariatu przy MOPS w Turku, którzy kwestowali w ramach akcji „Busik dla WTZ” . Zebrano dokładnie 3297zł 17gr – jest to kolejny krok przybliżający WTZ do spełnienia wielkiego marzenia.

Warsztat Terapii Zajęciowej funkcjonuje w Turku przy Stowarzyszeniu na Rzecz WTZ Sintur – wspomaga rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych poprzez organizację rozmaitych form aktywności, zajęć, wyjazdów. Niezbędny jednak jest bus dostosowany do potrzeb uczestników – obecny ma za sobą wiele lat i kilometrów, jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Nowy, przystosowany bus daje możliwość udziału w kolejnych, jakże potrzebnych zajęciach.

reklama

Akcja mająca na celu zebranie potrzebnych funduszy trwa od początku roku – inwestycja w 70% sfinansowana zostanie ze środków PFRON w ramach „Programu Wyrównywania Różnic między Regionami III”, w zbiórkę włączyły się także różne instytucje, osoby prywatne.

Cel jest coraz bliżej, aby jednak był na wyciągnięcie ręki organizatorzy i członkowie WTZ aktywnie działają w ramach akcji „Busik dla WTZ” – doskonały przykład stanowi wczorajsza zbiórka pod kościołami, w którą włączyli się wolontariusze z Centrum Wolontariatu przy MOPS w Tuku. Trwa także internetowa zbiórka – każdy poprzez choćby symboliczną kwotę może dorzucić się do skarbonki w serwisie siepomaga.pl, do czego wszystkich zachęcamy: https://www.siepomaga.pl/bus-dla-wtz-turek?fbclid=IwAR233SN_0T_n_dbQETmikI8ZkhcllJalE---h3tOypM427Q86VT_aC4W5Sw

Niedzielna akcja spotkała się z zainteresowaniem ludzi, którzy chętnie wsparli zbiórkę otrzymując przy okazji ulotkę z informacjami na temat WTZ. Cieszymy się z tego kolejnego kroku w stronę realizacji celu i trzymamy kciuki, aby ten busik przywędrował do Turku jak najszybciej!

JM

Podobne artykuły

Wideo: Pompowali dla Kingi - uzbierali niecałe...

Wideo: Pompowali dla Kingi - uzbierali niecałe 5...

18 lip.
Trzeba walczyć dalej - kontynuacja zbiórki dla...

Trzeba walczyć dalej - kontynuacja zbiórki dla...

16 lip.
Kolejne

Kolejne "Kolorowe wakacje" na Matejki za nami

15 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama