niedziela 20 października 2019

Ireny, Kleopatry, Witalisa

reklama
Wzorek

Nadchodzi modernizacja deptaka na ul. Kaliskiej

Nadchodzi modernizacja deptaka na ul. Kaliskiej - Archiwum Turek.net.pl
Archiwum Turek.net.pl 

Wkrótce ruszą pierwsze prace przy modernizacji deptaka na ul. Kaliskiej. Dzisiaj, tj. 17 czerwca 2019 r. burmistrz Romuald Antosik podpisał umowę z kolską firmą, która wygrała przetarg na realizację inwestycji. Podczas budowy ulica będzie fragmentami, czasowo wyłączana z ruchu pieszego - może to utrudnić z korzystanie z deptaku.

Modernizacja obejmie ulicę Kaliską na odcinku od Pl. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ulicami Mickiewicza i Gorzelnianą. Wykonawcą została wybrana w przetargu firma MKSTELLA z Koła, która działa w konsorcjum z firmą Kolbet Sp. z o.o. w Kościelcu. Przebudowa ma kosztować 890.690 zł. W poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. Burmistrz Romuald Antosik podpisał umowę z Konradem Markiem, przedstawicielem firmy MKSTELLA na wykonanie inwestycji.

reklama

W ramach prowadzonych prac zlikwidowany zostanie klasyczny przekrój ulicy w formie chodników i jezdni asfaltowej. W to miejsce powstanie jednolita nawierzchnia deptakowa z kostki brukowej. Nawierzchnia uformowana zostanie tak, aby pośrodku został ciek deszczowy. Nowością będzie wydzielony na deptaku ciąg rowerowy.

Źródło: Miasto Turek

Podobne artykuły

Powstaje nowe osiedle  w Turku. Plac po starej...

Powstaje nowe osiedle w Turku. Plac po starej...

5 wrz.
Turek otrzymał dofinansowanie na modernizację...

Turek otrzymał dofinansowanie na modernizację...

18 lip.
NFOŚiGW wesprze modernizacje oczyszczalni...

NFOŚiGW wesprze modernizacje oczyszczalni ścieków w...

20-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama