piątek 06 grudnia 2019

Dionizji, Leontyny, Mikołaja

reklama
Wzorek

Makijaż i charakteryzacje - pasja, która stała się codziennością oraz pomysłem na życie

Makijaż i charakteryzacje - pasja, która stała się codziennością oraz pomysłem na życie
 

Każdy z nas ma inne zainteresowania, swoją własną pasję. Patrycja Krawczyk, 19-letnia turkowianka odnalazła ją pod koniec 2016 roku, kiedy to zainteresowała się makijażem i charakteryzacją. Dziś dzieli się swoimi umiejętnościami w mediach społecznościowych, inspirując młode osoby do działania i walki o swoje marzenia.

Obecnie coraz więcej osób zajmuje się wykonywaniem makijaży, jednak Patrycja nieustannie wyłamuje się z wszelkich ram tworząc kolejne zaskakujące charakteryzacje, wprawiające obserwatorów w niemałe zdziwienie. Efektami swojej ciężkiej pracy dzieli się głównie poprzez konto  w aplikacji Instagram (nazwa: slaybyestell), gdzie liczba obserwujących niedługo będzie wynosić 9 tysięcy.

reklama

Skąd przyszła myśl, by zacząć tworzyć artystyczne makijaże i charakteryzacje? „Artystyczne makijaże, charakteryzacje zaczęłam tworzyć w tym samym momencie co zwykłe. Wcześniej nie rozumiałam, jak może to  komuś sprawiać przyjemność, ale gdy sama spróbowałam, zobaczyłam, że da się świetnie spędzić w ten sposób czas wolny. Poza tym zawsze ciągnęło mnie do prac manualnych. Zanim zaczęłam tworzyć dosłownie na sobie, większość czasu spędzałam na rysowaniu na papierze. Na ten moment całkiem z tego zrezygnowałam i zajmuję się tylko makijażem, który stał się moją największą pasją.”  - opowiada Patrycja, która obecnie nie wyobraża już sobie życia bez realizacji swojego zamiłowania do tworzenia.

Oprócz klasycznych makijaży, Patrycja Krawczyk tworzy te bardziej artystyczne, a także różne charakteryzacje, iluzje optyczne, czy tzw. bodypainting, czyli sztukę malowania na ciele farbami. Ile trwa stworzenie makijażu, czy charakteryzacji? Wielu osobom wydaje się, że to nic takiego, może z dwie godziny poruszania pędzlem po twarzy. Tak naprawdę proces tworzenia dochodzi do kilku godzin – najdłuższy makijaż powstawał przez dokładnie osiem godzin. Jakie elementy, oprócz kosmetyków i różnych akcesoriów musi zawierać tworzenie makijażu/charakteryzacji? „Na pewno mnóstwo cierpliwości do samej siebie – w zachowaniu  jej pomaga mi muzyka, która zawsze musi grać w tle. Również dużą ilość czasu wolnego w zapasie – niewiadomo ile czasu zajmie mi poprawianie czegoś. Mam skłonności do kombinowania, nawet przy określonym pomyśle dodaję jeszcze mnóstwo rzeczy, na które wpadam na bieżąco. Czas i cierpliwość są najważniejsze, oprócz tego wyluzowanie – pod dużą presją nigdy nic nie wychodzi tak jak powinno.”

Czym dla Patrycji jest makijaż? Tylko pasją, czy może także odskocznią od codzienności, pewnym planem na przyszłość? „Zdecydowanie wszystkim na raz. Sposobem spędzania wolnego czasu, przepisem na nudę, oderwaniem się od problemów. Mam nadzieję, że również czymś, z czym zwiążę swoją przyszłość zawodową.” – odpowiada młoda turkowianka, która planuje rozwój makijażowego  konta na Instagramie. Przed Patrycją różne wyzwania – po nabraniu większej pewności siebie widzi możliwość rozpoczęcia działalności w serwisie YouTube. Przede wszystkim pewna jest dalsza ciężka praca nad swoimi umiejętnościami, rozwój własnych możliwości i horyzontów.

reklama

Tworzenie tak ciekawych i doprecyzowanych makijaży, charakteryzacji z pewnością wymaga ogromnego poświęcenia i cierpliwości, lecz przede wszystkim talentu i kreatywności – co widać wyraźnie w pracach uzdolnionej turkowianki. Jesteśmy pod wrażeniem działalności Patrycji Krawczyk i czekamy na jej dalsze poczynania oraz kolejne fantastyczne dzieła! Warto wspierać młode talenty zwłaszcza z Turku i okolic, aby takie osoby zauważało coraz szersze grono!

Zachęcamy do zapoznania się z pracami Patrycji Krawczyk, do których odsyłamy poprzez link: https://www.instagram.com/slaybyestell/ Zapewniamy: niejedna praca was zauroczy! Warto odwiedzać profil na bieżąco, bowiem Patrycja ma głowę pełną pomysłów,  które zamierza sukcesywnie realizować. Nie brakuje jej motywacji oraz uporu w dążeniu do realizacji własnych celów i marzeń. Jedno jest pewne: o tej dziewczynie jeszcze niejednokrotnie usłyszymy!

JM

Podobne artykuły

Czas na książkę:

Czas na książkę: "Wszystkie dobre rzeczy" -...

26 list.
Licealiści z Turku zachęcają do czytania -...

Licealiści z Turku zachęcają do czytania - akcja...

16 list.
Czas na książkę:

Czas na książkę: "Tajemnica diabelskiego kręgu" Anny...

30 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama