środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

W szkołach i przedszkolach na terenie miasta trwają remonty.

W szkołach i przedszkolach na terenie miasta trwają remonty. - Źródło: Miasto Turek
Źródło: Miasto Turek 

Miasto Turek przeznacza w te wakacje niemal 700 tys. zł na remonty w przedszkolach i szkołach podstawowych. Wśród większych przedsięwzięć wymienić można remont sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Broniewskiego i dostosowanie Szkoły Podstawowej nr 1 do przepisów przeciwpożarowych.  

W Szkole Podstawowej nr 1, budynek przy ul. 1 Maja jest przystosowywany do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Trwa pierwszy etap przedsięwzięcia, w ramach którego przeprowadzone zostaną roboty rozbiórkowe i demontażowe, wybudowane nowe ściany oddzielenia przeciwpożarowego, zamontowana stolarka o odporności ogniowej. A to wszystko uzupełnią roboty tynkarskie i malarskie, w tym m.in. położenie nowych okładzin ścian i uzupełnienie posadzek. Koszt prac wyniesie 211 tys. zł.

reklama

Remont korytarzy, hallu i klatek schodowych na parterze trwa w Szkole Podstawowej nr 4. W ramach prac wykonane zostaną uzupełnienia murarskie i nowe okładziny ścian, prowadzone są prace tynkarskie i malarskie, wymiana grzejników centralnego ogrzewania oraz osprzętu instalacji elektrycznej, wymiana stolarki drzwiowej i montaż nowych osłon grzejników. Koszt robót prowadzonych w „Czwórce” sięga 125 tys. zł.

Z kolei w Szkole Podstawowej nr 5 odbywa się remont sali gimnastycznej z zapleczem, przy ul. Broniewskiego. Tam remontowane są posadzki i ścianki, na których poza tynkami i uzupełnieniami murarskimi, montowana będzie izolacja akustyczna. Ponadto wymieniony będzie osprzęt instalacji elektrycznej, stolarka drzwiowa i osłony grzejników centralnego ogrzewania. Wartość przedsięwzięcia to 153 tys. zł.

We wszystkich przedszkolach montowane będą nowe urządzenia do zabaw oraz prowadzone drobne remonty. Łączne wydatki na prace w przedszkolach wyniosą 207 tys. zł. Największe prace trwają w Przedszkolu Samorządowym nr 4, w którym poza wyżej wymienionymi, remontowany jest także ciąg żywieniowy. W pomieszczeniach kuchennych uzupełniane są ściany działowe, remontowane posadzki, zakładane płytki na ścianach i posadzkach. Wymieniana jest także instalacja elektryczna, instalacja wodno-kanalizacyjna i centralnego ogrzewania, stolarka drzwiowa, do tego trwa malowanie pomieszczeń. Na zakończenie zamontowany będzie sprzęt kuchenny. Prace w Przedszkolu Samorządowym nr 4 kosztować będą 118 tys. zł.

Podobne artykuły

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

4 sierp.
Wakacyjne remonty w podstawówkach i przedszkolach

Wakacyjne remonty w podstawówkach i przedszkolach

22 lip.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 zakończyli...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 zakończyli naukę....

28 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama