sobota 11 lipca 2020

Benedykta, Kariny, Olgi

reklama

Powstał nowy mural na budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku

Powstał nowy mural na budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku - Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Turku
Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Turku 

Na jednej ze ścian Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku (dokładnie od ul. Dworcowej) powstał niezwykły mural, upamiętniający 75. rocznicę śmierci patrona biblioteki – Włodzimierza Pietrzaka.

W 1997 MBP w Turku otrzymała jego imię. Również od XX lat miejska biblioteka organizuje ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka. Był on pochodzącym z naszego miasta poetą, publicystą i uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Zginął na Starym Mieście 22 sierpnia 1944 roku.

reklama

Autorem tego niezwykłego malowidła jest turkowianin - Maciej Hofman. Nowy mural jest jednym z elementów realizowanego przez MBP w Turku zadania "Jubileuszowo wokół Pietrzaka". Dzieło zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Zuzanna Szczepocka

 

Podobne artykuły

Strażnica OSP Kawęczyn od dziś w stylu

Strażnica OSP Kawęczyn od dziś w stylu "street art"....

18 czerw.
Turkowska biblioteka ponownie otwarta

Turkowska biblioteka ponownie otwarta

28 maj.
Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama