czwartek 17 października 2019

Antonii, Ignacego, Wiktora

reklama
Wzorek

Powstał nowy mural na budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku

Powstał nowy mural na budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku - Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Turku
Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Turku 

Na jednej ze ścian Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku (dokładnie od ul. Dworcowej) powstał niezwykły mural, upamiętniający 75. rocznicę śmierci patrona biblioteki – Włodzimierza Pietrzaka.

W 1997 MBP w Turku otrzymała jego imię. Również od XX lat miejska biblioteka organizuje ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka. Był on pochodzącym z naszego miasta poetą, publicystą i uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Zginął na Starym Mieście 22 sierpnia 1944 roku.

reklama

Autorem tego niezwykłego malowidła jest turkowianin - Maciej Hofman. Nowy mural jest jednym z elementów realizowanego przez MBP w Turku zadania "Jubileuszowo wokół Pietrzaka". Dzieło zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Zuzanna Szczepocka

 

Podobne artykuły

Autor

Autor "Ślepnąc od świateł" przyjeżdża do Turku

15 paźd.
Niedzielne spotkanie pełne uśmiechu czyli...

Niedzielne spotkanie pełne uśmiechu czyli spotkanie...

11 paźd.
Znaleźli wspólny język między regałami czyli...

Znaleźli wspólny język między regałami czyli Noc...

10 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama