wtorek 27 października 2020

Iwony, Noemi

reklama

Poczuj się jak prawdziwy detektyw i już za dwa dni weź udział w mobilnej grze miejskiej!

Poczuj się jak prawdziwy detektyw i już za dwa dni weź udział w mobilnej grze miejskiej!
 

Tegoroczne wakacje nieubłagalnie dobiegają końca – jak dobrze spędzić te ostatnie dni sierpnia? Mamy dla was świetną propozycję! Już 26 sierpnia, po raz pierwszy w Turku, rozegrana zostanie mobilna gra miejska, wykorzystująca możliwości aplikacji Action Track! Organizatorem tej niezwykłej rozgrywki jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, która od maja realizuje animujący czytelnictwo projekt „Z książką można wiele”. W artykule zdradzamy kilka szczegółów na temat wydarzenia, a przede wszystkim to, w jaki sposób możecie się zapisać. Decydujcie się, łapcie telefony, bowiem gra miejska już za dwa dni!

„Mors, Pinky i trzynasta komnata” autorstwa popularnego pisarza dla dzieci, Dariusza Rekosza, stała się inspiracją do stworzenia pierwszej mobilnej turkowskiej gry miejskiej. Dlatego też w rozgrywce nie zabraknie zagadek, a każdy z uczestników będzie mógł wcielić się w rolę żądnego przygód i nieustraszonego detektywa. Przemieszczając się pomiędzy punktami ulokowanymi na mapie, przemierzając ulice i docierając do różnych zakamarków, osoby biorące udział w grze, będą musiały rozwiązywać przygotowane dla nich zadania. Do udziału w rozgrywce wystarczy smartfon lub tablet z dostępem do Internetu i zainstalowaną aplikacją Action Track.

reklama

Kto pierwszy upora się ze wszystkimi wyzwaniami, zdobywając przy tym najwyższą ilość punktów, zwycięży. Dodatkowo, aby nieco przybliżyć tematykę rozgrywki, uczestnicy przed wyruszeniem w teren, spotkają się z autorem historii Dariuszem Rekoszem. Rozpoczęcie gry nastąpi w dniu 26 sierpnia 2019 r. o godz. 12:00 przed Miejską Biblioteką Publiczną w Turku. W godzinach od 11:00 do 12:00 uczestnicy zostaną zapoznawani z zasadami oraz otrzymają kod QR do rozpoczęcia gry.

Choć gra przeznaczona jest dla osób od 8 roku życia, w rozgrywce mogą wziąć udział całe rodziny wraz z młodszymi dziećmi, które pod okiem najbliższych na pewno będą się świetnie bawić, aktywnie pomagając w rozwiązywaniu kolejnych zadań. W grze biorą udział zgłoszone drużyny oraz osoby indywidualne. Drużyna musi się składać z minimum 2 osób, maksymalnie 5. Udział w grze jest  bezpłatny, jednak wymaga wcześniejszego zapisu.

Gra miejska, jest nowoczesną wersją podchodów, spacerów tematycznych i formą na uatrakcyjnienie ścieżek zwiedzania. Tradycyjnie rozgrywki realizowane są z wykorzystaniem narzędzi analogowych takich jak ołówek, kartki czy kreda, co niestety w znacznym stopniu ją ogranicza, chociażby pod względem ilości graczy. Dzięki osiągnięciom technologicznym grę z powodzeniem można przenieść na smartfony, dzięki czemu staje się bardziej dostępna, popularna i skuteczna, a także dostarcza znacznie więcej rozrywki. Takie gry angażują całe pokolenia, łącząc je i ułatwiając między nimi współpracę.

reklama

Regulamin gry oraz zgoda dla osób niepełnoletnich do udziału w rozgrywce znajduje się na stronie http://www.biblioteka.turek.pl. Zapisać się można osobiście, w siedzibie biblioteki (Piwnica Talentów) bądź telefonicznie pod numerem 632785134.

Udział w mobilnej grze miejskiej to gwarancja świetnie spędzonego ostatniego poniedziałku wakacji! My już nie możemy się doczekać, a wy?

Gra miejska jest jednym z elementów zadania „Z książką można wiele”. Dofinansowano ze środków Ministra kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: MBP w Turku

Poczuj się jak prawdziwy detektyw i już za dwa dni weź udział w mobilnej grze miejskiej!

Podobne artykuły

Zapisz się na warsztaty decupage w bibliotece

Zapisz się na warsztaty decupage w bibliotece

z dzisiaj
Marcin Meller gwiazdą Nocy Biblioteki

Marcin Meller gwiazdą Nocy Biblioteki

6 paźd.
Weź udział w

Weź udział w"Słodkiej aferze w Turku" i wygraj tablet

5 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama