piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nie masz pomysłu na ostatni weekend wakacji? Zobacz, co się będzie działo.

Nie masz pomysłu na ostatni weekend wakacji? Zobacz, co się będzie działo.
 

Nie masz planów na ostatni weekend wakacji? Mamy dla ciebie propozycję wydarzeń na ten czas. Nie sposób się nudzić przy takiej dawce dobrej zabawy.

31 sierpnia (sobota) w Turkowicach odbędzie się piknik rodzinny. Zapraszamy wszystkich na godzinę 15.00 koło świetlicy wiejskiej. W programie: animatorzy zabaw, kreatywne zajęcia, gry i zabawy, zimne napoje i poczęstunek, pokaz sprzętu strażackiego.

reklama

31 sierpnia o godzinie 16.00 na pl. Zawiszy odbędzie się festyn osiedlowy samorządów mieszkańców nr 4 i 8.

31 sierpnia w Krwonach odbędzie się festiwal chleba "Kultura ze smakiem" oraz pokaz trzech filmów, w tym: dla najmłodszych „Charlie i fabryka czekolady” i nieco starszych „Podróż na sto stóp”; „Życie od kuchni”. Centrum uwagi uczestników skupiać będzie także pokaźnych rozmiarów piec chlebowy, w którym odbędzie się pokaz tradycyjnego pieczenia chleba wraz z degustacją. Ponadto koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia z obszaru działania Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R. będą mogły powalczyć o tytuł najsmaczniejszego – wypieczonego przez siebie domowego chleba.

31 sierpnia Burmistrz Miasta Turku wraz z Samorządem Mieszkańców Osiedla nr 5 organizuje rajd rowerowy. Początek wydarzenia będzie mieć miejsce o godz. 13.00 na boisku sportowym przy ul. Zielonej (os. Muchlin). Trasa ma długość ok.15 km. Organizatorzy zapewniają słodki poczęstunek, a po zakończonym rajdzie grill.

reklama

1 września (niedziela) zapraszamy na uroczystości upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Start o godz. 10.00 – msza święta w intencji ofiar II wojny światowej w kościele pw. NSPJ w Turku. Następnie od godz. 11.15 – uroczystość patriotyczna w wykonaniu młodzieży z MDK w Turku oraz złożenie kwiatów na placu przy pomniku ,,Nigdy więcej wojny’’.

1 września odbędą się Powiatowo- Gminno- Parafialne Dożynki w Dobrej. Całe wydarzenie rozpocznie się o godz. 14.00 Mszą św. w intencji Rolników w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Następnie o godz. 15.30 na placu rekreacyjnym przy zespole Szkolno- Przedszkolnym odbędzie się obrzęd Dożynkowy z udziałem lokalnych zespołów. O godz. 17.30 - część artystyczna z udziałem lokalnych zespołów: Turkowska Kapela Podwórkowa ,, Kapela Zza Roga’’; Kabaret ,, EWG’’; Adam Chrola – koncert. Od 20.30 w parku w Długiej Wsi odbędzie się zabawa taneczna. Zakończenie uroczystości przewidywane na godz. 24.00.

Szczegóły na plakatach

Podobne artykuły

Na festynie sportowym w Dobrej bawiły się...

Na festynie sportowym w Dobrej bawiły się dzieci,...

13 wrz.
Weekend dla dwojga. Podpowiadamy, gdzie wybrać...

Weekend dla dwojga. Podpowiadamy, gdzie wybrać się z...

6 wrz.
Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły

Dożynki w Kawęczynie zwieńczyły "Święto Plonów"...

5 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama