piątek 14 maja 2021

Bonifacego, Julity, Macieja

12°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

V Edycja Nocy w Bibliotece pod hasłem "Szkoły Magii"

V Edycja Nocy w Bibliotece pod hasłem
 

W ostatni weekend wakacji dziewiętnastu młodych śmiałków, wzięło udział w V edycji Nocy w Bibliotece, zorganizowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku. Tegoroczna impreza odbywała się pod haseł Szkoły Magii. 

Młodzi adepci sztuki magicznej spotkali się tuż po zachodzie słońca, przed wejściem głównym biblioteki, która wyjątkowo na tę niezwykłą noc, przekształciła się w szkołę magii i czarodziejstwa. Na uczestników czekały wykładowczynie oraz tajemniczy strażnik, pilnujący ładu i porządku.  Nie zabrakło także magicznych dekoracji w postaci latających świeczek, wszędobylskich sów oraz tajemniczego przejścia w murze.  
Aby móc wziąć udział w zajęciach, dzieci musiały wylosować czarodziejskie imiona.  Zaraz po przejściu przez magiczny mur każdy uczestnik spotkania otrzymał magiczną pelerynę oraz czarodziejski kapelusz, który potem ozdobił według uznania. Jak na czarodzieja przystało, nikt nie mógł zostać bez różdżki, która to sama wybierała sobie właściciela.  

reklama

Tej nocy atrakcji nie brakowało, dzieci robiły magiczne mikstury w postaci slimów oraz musiały odkodować tytuły książek z działu Ksiąg Zakazanych, bo to by odszukać i nauczyć się zaklęcia, które zostało ukryte w specjalnej kopercie. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Niektórzy młodzi czarodzieje, przez nadmiar wrażeń nie mogli usnąć do samego rana. 

Organizatorzy serdecznie dziękują Pizzerii Pod Papugami, która jak co roku, dla uczestników ufundowała pyszną pizzę. 

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Stary dworzec w Tuliszkowie już nie straszy....

Stary dworzec w Tuliszkowie już nie straszy....

z dzisiaj
W turkowskiej bibliotece nauczysz się...

W turkowskiej bibliotece nauczysz się programowania

22 lt.
Nie wstydź się swojej miłości. Walentynki ze...

Nie wstydź się swojej miłości. Walentynki ze...

9 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama