piątek 28 luty 2020

Ludomira, Makarego, Wiliany

reklama

Miasto z dofinansowaniem na budowę ulicy Witosa.

Miasto z dofinansowaniem na budowę ulicy Witosa.
 

Turek znalazł się na liście do dofinansowania budowy ulicy Witosa z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja ma kosztować 1.483.453 zł, zaś spodziewane dofinansowane ma wynieść 730.234 zł.

Ulica Wincentego Witosa w naszym mieście znajduje się na Os. Wyzwolenia, sąsiaduje z ul. Św. Barbary i Macieja Rataja. Wybudowane zostaną dwa odcinki tej ulicy. Pierwszy od skrzyżowania z ul. Ks. Dominika Jędrzejewskiego o długości 102 m i drugi od skrzyżowania z ul. Św. Barbary do skrzyżowania z ul. Macieja Rataja, o długości 145 m. Aktualnie ul. Witosa ma nawierzchnię gruntową, częściowo z terenem zielonym. Nie ma tutaj wyznaczonej jezdni, chodnika czy parkingów. Zmieni się to do sierpnia 2020 r.

reklama

Na łącznej długości 247 m powstaną jezdnia, chodniki i parkingi z kostki brukowej betonowej. W ramach inwestycji wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa wraz z przykanalizami i wypustami. Ulicę będzie oświetlało 10 nowych lamp ulicznych. Ponadto powstaną tutaj 92 miejsca parkingowe, w tym 5 dla niepełnosprawnych.

Źródło: Miasto Turek

Podobne artykuły

Odnowią duży park za 19 mln. Będzie także...

Odnowią duży park za 19 mln. Będzie także amfiteatr!

24 st.
ZST otrzymało 50 tys.zł na wyposażenie...

ZST otrzymało 50 tys.zł na wyposażenie laboratorium!

13-12-2019
Umowa na dofinansowanie do zakupu sprzętu dla...

Umowa na dofinansowanie do zakupu sprzętu dla...

29-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama