poniedziałek 17 maja 2021

Brunony, Sławomira, Wery

8°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

5 lat zajęć z Robotyki w Bibliotece!

5 lat zajęć z Robotyki w Bibliotece!
 

Już niebawem rusza piąta edycja zajęć z Robotyki w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku we współpracy z Centrum Kreatywnego Rozwoju. Wszystkim zajęciom przyświecają dwa główne cele tzn. kształtowanie u dzieci postawy twórczej, rozwijanie kreatywności oraz wprowadzenie w podstawy budowania i programowania prostych robotów. Podczas warsztatów uczestnicy korzystają z zestawów edukacyjnych Lego Education®, a w przypadku bardziej zaawansowanych kursów – z komputerów.

Robotyka to zajęcia pomagające kształtować kluczowe kompetencje takie jak twórczość, kreatywność, innowacyjność. Dzieci na zajęciach rozwiązują postawione przed nimi zadania problemowe, budując konstrukcje i roboty z klocków Lego®. Ważnym elementem rozwoju dzieci jest możliwość eksperymentowania i szukania rozwiązań metodą prób i błędów. Dzięki temu, zachęcane podczas zajęć dzieci chętnie rozwiązują postawione przed nimi zadania, wyrażają spostrzeżenia, realizują własne pomysły, a przede wszystkim wykorzystują swoją wrodzoną ciekawość świata. Dla prowadzących każde dziecko jest ważne, dlatego zajęcia odbywają się w małych 6-osobowych grupach.

reklama

Robotyka to propozycja dla dzieci w wieku 5 – 10 lat. To zajęcia warsztatowe trwające 60 minut, podczas których dzieci mają za zadanie zmierzyć się z określonym problemem i rozwiązać go realizując własne pomysły i wykorzystując do tego klocki Lego®. Instruktorzy wspierają uczestników w chwilach niepowodzeń oraz motywują do generowania i testowania nowych rozwiązań. Oprócz nauki konstruowania i wprowadzenia w podstawy programowania, dzieci nauczą się logicznego myślenia, poszerzą wiedzę o możliwościach zastosowania klocków, a co najważniejsze – wszystkie te cele osiągną świetnie się przy tym bawiąc. Uczestnicy kursów zaawansowanych wykorzystują również komputery.

Zapraszamy do kontaktu zarówno osoby, których dzieci chcą kontynuować zajęcia lub chcą zapisać się do nowych grup, jak i takie, które chcą wrócić po przerwie. Grupy warsztatowe są tworzone z uwzględnieniem wieku dzieci i liczą maksymalnie 6 osób. Zajęcia rozpoczynają się w drugiej połowie września. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 604 897 532.

materiał nadesłany

5 lat zajęć z Robotyki w Bibliotece!

Podobne artykuły

Pochwal się domową biblioteczką i zgarnij nagrodę

Pochwal się domową biblioteczką i zgarnij nagrodę

z wczoraj
Stary dworzec w Tuliszkowie już nie straszy....

Stary dworzec w Tuliszkowie już nie straszy....

14 maj.
W turkowskiej bibliotece nauczysz się...

W turkowskiej bibliotece nauczysz się programowania

22 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama