piątek 05 czerwca 2020

Bonifacego, Kiry, Waltera

reklama

Wideo: Włącz się w wielką akcję #sprzątaMY las. Nadleśnictwo Turek zaprasza!

Wideo: Włącz się w wielką akcję #sprzątaMY las. Nadleśnictwo Turek zaprasza!
 

Śmieci nie tylko szpecą krajobraz, zniechęcają również do spacerów po lesie. Są śmiertelnym zagrożeniem dla żyjących w nim zwierząt. Rozkładając się często uwalniają chemiczne substancje, które mogą skazić powietrze, glebę i wodę, w tym wodę pitną. Sprzyjają rozwojowi niebezpiecznych bakterii i grzybów. W przypadku pożaru lasu są paliwem,  które podtrzymuje ogień i ułatwia jego rozprzestrzenianie się.

Każdego roku leśnicy usuwają z lasów tyle śmieci, że wypełniłyby one ponad tysiąc wagonów kolejowych. Lasy Państwowe przeznaczają na to blisko 20 mln zł rocznie. Jeszcze większy kłopot śmieci stanowią dla właścicieli lasów prywatnych. Niestety, mimo regularnego sprzątania, kolejne tony odpadów trafiają do lasu.

reklama

W piątek 20 września, kiedy na całym świecie będzie rozpoczynało się „Sprzątanie Świata”, na terenie zarządzanym przez Nadleśnictwo Turek o godz 10:00 odbędzie się akcja społeczna pod nazwą "sprzątaMY". Na chętnych do pomocy będą czekały worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie.

Nadleśnictwo Turek wyznaczyło dwa miejsca zbiórek:

  1. przy siedzibie Nadleśnictwa Turek na parkingu przed biurowcem Nadleśnictwa (Turek, ul. Chopina 70) – opiekun ze strony Nadleśnictwa – Witold Lewandowski (tel. 608 068 096)
  2. przy stanicy Klubu Żeglarskiego „Złota Szekla” nad Zbiornikiem Przykona (62-731 Słomów Kościelny) - opiekun ze strony Nadleśnictwa – Wojciech Rusek (tel. 604 491 482) 

W miejscach zbiórek będą czekali na Państwa opiekunowie (leśnicy), którzy poprowadzą akcję sprzątania lasu. Nadleśnictwo Turek zapewnia worki na śmieci oraz rękawiczki bhp.

reklama

Wszystkich, którym czystość polskich lasów nie jest obojętna zapraszamy!

Nadleśniczy Nadleśnictwa Turek
Bartosz Perz

Wideo: Włącz się w wielką akcję #sprzątaMY las. Nadleśnictwo Turek zaprasza!

Podobne artykuły

Działania na rzecz ochrony przeciwpożarowej w...

Działania na rzecz ochrony przeciwpożarowej w lasach...

28 maj.
Nadleśnictwo Turek rozpoczyna wydawanie...

Nadleśnictwo Turek rozpoczyna wydawanie zezwoleń na...

18 maj.
Okresowy zakaz wstępu do lasów na wyznaczonych...

Okresowy zakaz wstępu do lasów na wyznaczonych terenach

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama