poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Niebawem poznamy nowego dyrektora MDK. 3 kandydatów w pierwszym etapie konkursu.

Niebawem poznamy nowego dyrektora MDK. 3 kandydatów w pierwszym etapie konkursu.  - foto: Karol Gryfino
foto: Karol Gryfino 

Kończy się pewna era w propagowaniu kultury w naszym mieście a to za sprawą odejścia na emeryturę wieloletniej dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Turku. Z końcem sierpnia br. Urząd Miejski w Turku jako jednostka nadrzędna ogłosił konkurs na to stanowisko.

Nazwisko nowego dyrektora największej placówki kulturalnej Turku poznamy prawdopodobnie jeszcze we wrześniu. Tak wynika z warunków jakie musi spełnić kandydat a mianowicie że pracę może rozpocząć 1 października 2019 roku.  W Biuletynie Informacji Publicznej UM Turek w dniu 2 sierpnia ukazało się ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora MDK w Turku. Wśród wymagań jakie musi spełniać przyszły dyrektor znalazły się m.in. takie wytyczne jak wyższe wykształcenie i min. 5-letni staż pracy.

reklama

Termin zgłoszeń kandydatów minął 6 września a w zeszły poniedziałek tj. 16 września UM w Turku poinformowało,  że w I etapie konkursu na stanowisko Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Turku wymogi formalne spełnili następujący kandydaci: 

    Katarzyna Cieślak (Turek)
    Paweł Siwiński (Mariantów)
    Nina Kropidłowska (Kuźnica Janiszewska)

Trójka kandydatów to osoby publicznie znane i cenione. Nina Kropidłowska to wieloletni dyrektor prężnie działającego Gminnego Ośrodka Kultury “Wozownia” w Kolnicy. Katarzyna Cieślak od kilku lat jest pracownikiem MDK w Turku a Paweł Siwiński to członek m.in. Big Bandu Miasta Turek.

Podobne artykuły

Sołectwa gminy Brudzew wyróżnione w konkursie...

Sołectwa gminy Brudzew wyróżnione w konkursie...

11 lip.
Wystartowały wakacje 2020 w mieście. Na co...

Wystartowały wakacje 2020 w mieście. Na co warto się...

8 lip.
Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu...

Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu "Popisz...

12 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama