piątek 18 października 2019

Hanny, Klementyny, Łukasza

reklama
Wzorek

Tupcio Chrupcio już w niedzielę.

Tupcio Chrupcio już w niedzielę.
 

Tupcia Chrupcia znają i lubią chyba wszystkie dzieci w Polsce! Dlatego nie lada atrakcją będzie spotkanie z pisarką Elizą Piotrowską, która ponownie przyjedzie do Miejskiej Biblioteki Publicznej wprost ze słonecznej Brazylii, aby opowiedzieć o tej sympatycznej myszce. Eliza Piotrowska spotka się z dziećmi w niedzielę 22 września o godz. 17.00.

Od kwietnia turkowska miejska biblioteka realizuje duży projekt animujący czytelnictwo „Z książką można wiele” w ramach którego odbywają się między innymi spotkania autorskie z pisarzami dla dzieci i dorosłych, warsztaty tematycznie związane z książkami, teatrzyki oraz niestandardowe formy aktywizacji czytelniczej takie jak mobilna gra miejska czy happening, podczas którego bito rekord czytania w jednym czasie.

reklama

Kolejną propozycją, w ramach rozpoczętego przed wakacjami cyklu „Niehandlowa z książką” będzie spotkanie z uwielbianą przez dzieci autorką książek i tłumaczeń – Elizą Piotrowską. 

Mieszkająca na co dzień w egzotycznym kraju, autorka kilkunastu książek dla dzieci, jest również tłumaczką języka włoskiego i krytyczką sztuki. Pisze do dziecięcych czasopism, takich jak Miś czy Świerszczyk. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Dzieci znają ją przede wszystkim jako autorkę popularnych serii książek „Ciocia Jadzia” i „Tupcio Chrupcio”.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu "Z książką można wiele" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

reklama

materiał nadesłany

Tupcio Chrupcio już w niedzielę.

Podobne artykuły

Autor

Autor "Ślepnąc od świateł" przyjeżdża do Turku

15 paźd.
Niedzielne spotkanie pełne uśmiechu czyli...

Niedzielne spotkanie pełne uśmiechu czyli spotkanie...

11 paźd.
Znaleźli wspólny język między regałami czyli...

Znaleźli wspólny język między regałami czyli Noc...

10 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama