czwartek 01 października 2020

Heloizy, Igora, Remigiusza

reklama

Tupcio Chrupcio już w niedzielę.

Tupcio Chrupcio już w niedzielę.
 

Tupcia Chrupcia znają i lubią chyba wszystkie dzieci w Polsce! Dlatego nie lada atrakcją będzie spotkanie z pisarką Elizą Piotrowską, która ponownie przyjedzie do Miejskiej Biblioteki Publicznej wprost ze słonecznej Brazylii, aby opowiedzieć o tej sympatycznej myszce. Eliza Piotrowska spotka się z dziećmi w niedzielę 22 września o godz. 17.00.

Od kwietnia turkowska miejska biblioteka realizuje duży projekt animujący czytelnictwo „Z książką można wiele” w ramach którego odbywają się między innymi spotkania autorskie z pisarzami dla dzieci i dorosłych, warsztaty tematycznie związane z książkami, teatrzyki oraz niestandardowe formy aktywizacji czytelniczej takie jak mobilna gra miejska czy happening, podczas którego bito rekord czytania w jednym czasie.

reklama

Kolejną propozycją, w ramach rozpoczętego przed wakacjami cyklu „Niehandlowa z książką” będzie spotkanie z uwielbianą przez dzieci autorką książek i tłumaczeń – Elizą Piotrowską. 

Mieszkająca na co dzień w egzotycznym kraju, autorka kilkunastu książek dla dzieci, jest również tłumaczką języka włoskiego i krytyczką sztuki. Pisze do dziecięcych czasopism, takich jak Miś czy Świerszczyk. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Dzieci znają ją przede wszystkim jako autorkę popularnych serii książek „Ciocia Jadzia” i „Tupcio Chrupcio”.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu "Z książką można wiele" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

reklama

materiał nadesłany

Tupcio Chrupcio już w niedzielę.

Podobne artykuły

Szamańskie historie Jacka Hugo-Badera

Szamańskie historie Jacka Hugo-Badera

z dzisiaj
Uczyli się jak robić mobilne gry terenowe

Uczyli się jak robić mobilne gry terenowe

z wczoraj
Literackie poranki ze znanymi pisarzami w...

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w bibliotece...

25 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama