wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Niezwykła noc wśród regałów. Biblioteka Miejska zaprasza na Noc Bibliotek

Niezwykła noc wśród regałów. Biblioteka Miejska zaprasza na Noc Bibliotek
 

Już 5 października Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku przyłączy się, jak ponad 1600 instytucji w całej Polsce, do wspaniałej akcji, Noc Bibliotek. W tym roku  wydarzenie odbywa się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Gościem specjalnym tegorocznej Nocy będzie Michał Fajbusiewicz, prowadzący kultowy „Magazyn kryminalny 997”. Towarzyszyć będzie mu dziennikarka Magda Omilianowicz, która jest autorką niedawno wydanej książki, wywiadu-rzeka „Fajbus. 997 przypadków z życia” .

Na tę wyjątkową noc turkowska biblioteka zapewnia szereg atrakcji dla wszystkich Czytelników, niezależnie od wieku – spotkania, warsztaty, animacje dla najmłodszych, pokazy filmów a nawet Żywą Bibliotekę. Jednak jej głównym elementem będzie spotkanie z  człowiekiem legendą, wieloletnim autorem, realizatorem i prowadzącym program telewizyjny „Magazyn kryminalny 997”. Wraz z Michałem Fajbusiewiczem do Turku przyjedzie, goszcząca już w turkowskiej instytucji, dziennikarka Magda Omilianowicz. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. 

reklama

W tym samym czasie , również o godzinie 18.00, rozpoczną się niezwykłe atrakcje dla młodszych uczestników Nocy Bibliotek. Będą oni mogli spędzić czas na wesołych zabawach z animatorką Bajanką, która zabierze ich w kolorowy i nieco zwariowany świat, bajkowej bohaterki książek dziecięcych, Kici Koci. 

Podczas turkowskiej odsłony Nocy Bibliotek, po raz pierwszy w naszym mieście, zorganizowana zostanie Żywa Biblioteka. Jest to projekt polegający na możliwości wypożyczenia tzw. „żywych książek“, czyli osób z grup postrzeganych stereotypowo, w celu rozmowy z nimi o ich życiu i zadawaniu pytań na dowolny temat. Projekt ma konwencję biblioteki, w której „książkami“ są ludzie z różnych grup obarczonych stereotypami. „Czytelnicy“ mogą je „wypożyczyć“ i porozmawiać z nimi. Nad całością wydarzenia czuwają „bibliotekarze“. Wśród turkowskich „żywych książek” znajdą się takie „tytuły” jak „Rodzic dziecka niepełnosprawnego”, „Osoba chora na łysienie plackowate”, „Osoba niepełnosprawna ruchowo”, „Obcokrajowiec”, „Osoba biseksualna”., „Wegetarianin”. Wypożyczanie „żywych książek” rozpocznie się o godz. 20.00. 

Oprócz tego, również o godz. 20.00 zobaczyć będzie można dwa filmy – polską produkcję „Ciemno, prawie noc” na podstawie książki Joanny Bator oraz przeznaczony dla młodszej widowni film „Ptyś i Bill”, będącym adaptacją komiksu o tym samym tytule. 

reklama

Ponadto w holu biblioteki rozłożone będą stoiska warsztatowe, na których między innymi, będzie można wykonać własną torbę, a nawet spróbować swoich sił w programowaniu.

materiał nadesłany

Niezwykła noc wśród regałów. Biblioteka Miejska zaprasza na Noc Bibliotek

Podobne artykuły

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w...

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w bibliotece...

25 wrz.
Ministerialne środki na promocję biblioteki. W...

Ministerialne środki na promocję biblioteki. W...

25 wrz.
Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama