Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

środa 03 czerwca 2020

Anatola, Leszka, Tamary

reklama

Szpital w Turku przystąpił do programu "Dieta Mamy"

Szpital w Turku przystąpił do programu
 

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku informuje, iż od dnia 1 października 2019r.  przystąpił do programu pilotażowego „Standard szpitalnego żywienia kobiet  w ciąży  i w okresie poporodowym – Dieta Mamy” dla pacjentek Oddziału Ginekologiczno - Położniczego.

Celem głównym pilotażu, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 sierpnia 2019r. w sprawie programu pilotażowego „Standard szpitalnego żywienia kobiet  w ciąży i okresie poporodowym – Dieta Mamy, jest: 

reklama
  1. wdrożenie modelu żywienia zapewnianego kobietom w ciąży i w okresie poporodowym hospitalizowanym w oddziale ginekologiczno - położniczym;
  2. propagowanie zasad zdrowego odżywiania wśród pacjentek po zakończeniu hospitalizacji w oddziale ginekologiczno - położniczym.

Celami szczegółowymi pilotażu są:

  1. podniesienie jakości żywienia pacjentek;
  2. zwiększenie satysfakcji pacjentek z hospitalizacji;
  3. zwiększenie wiedzy pacjentek dotyczącej zasad zdrowego żywienia;
  4. wyrobienie dobrych nawyków pacjentek w zakresie zdrowego odżywiania.

Zapewniamy kobietom w ciąży i w okresie poporodowym 5 posiłków dziennie, przygotowanych specjalnie z myślą o nich przez dietetyków, z uwzględnieniem poszczególnych trymestrów ciąży oraz okresu po porodzie.

Kobiety w ciąży i w okresie poporodowym mogą korzystać ze wsparcia w zakresie dietetyki i zdrowego odżywania zarówno w trakcie hospitalizacji, jak również po jej zakończeniu(minimum 2 miesiące po porodzie). 

reklama

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej: www.ncez.pl, na której znajdziecie Państwo mnóstwo cennych informacji w zakresie żywienia i zdrowego stylu życia, pozytywnej zmiany postaw i nawyków żywieniowych, a w konsekwencji poprawy stanu zdrowia Polaków. W ramach NCEŻ można uzyskać darmową konsultację dietetyczną on-line pod adresem: https://poradnia.ncez.pl

 

Szpital w Turku przystąpił do programu

Podobne artykuły

Kto będzie odbierał śmieci od 1 lipca? Do...

Kto będzie odbierał śmieci od 1 lipca? Do przetargu...

z dzisiaj
Było mu zimno - teraz będzie miał gorąco....

Było mu zimno - teraz będzie miał gorąco....

z dzisiaj
Siódmy przypadek zakażenia koronawirusem w...

Siódmy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie.

z dzisiaj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama