poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Będą utrudnienia w ruchu na ul. Uniejowskiej. Rusza przebudowa DK72

Będą utrudnienia w ruchu na ul. Uniejowskiej. Rusza przebudowa DK72
 

Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu, podczas spotkania roboczego poinformowali władze Miasta Turek o etapach prac, związanych z mającą wkrótce rozpocząć się przebudową drogi krajowej nr 72 w Turku, a dokładnie ul. Uniejowskiej.

Przebudowa drogi krajowej nr 72, na odcinku ulic Niepodległości i Uniejowskiej, rozpocznie się jeszcze w październiku 2019 r. Prace podzielone zostały na dwa etapy. Pierwszy obejmuje ulicę Uniejowską od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. Natomiast kolejny ma objąć odcinek Uniejowskiej od Armii Krajowej do skrzyżowania z Legionów Polskich oraz ul. Niepodległości. Inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu planuje m.in. przebudowę skrzyżowania ulic Uniejowskiej, Legionów Polskich i Niepodległości. Zamiast sygnalizacji świetlnej w tym miejscu powstanie rondo. Natomiast skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną i lewoskrętami wybudowa zostanie u zbiegu ulic Uniejowskiej, Armii Krajowej i Nowej. Ponadto mają być przebudowane odcinki chodników i ścieżek rowerowych, zatoki autobusowe i zjazdy do nieruchomości, przy ul. Uniejowskiej mają powstać pasy manewrowe, a przy ul. Niepodległości drogi obsługowe do budynków.

reklama

Jak zapewnia GDDKiA, wykonawca przedsięwzięcia będzie informował o planowanym zamknięciu dla ruchu poszczególnych odcinków ulicy i o objazdach. Pewne jest, że ta inwestycja od mieszkańców będzie wymagała dużo cierpliwości, gdyż jej zakończenie przewidziane jest w połowie przyszłego roku.

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Wideo: Przebudowa  Uniejowskiej i...

Wideo: Przebudowa Uniejowskiej i Niepodległości...

31 lip.
W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu...

W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu Uniejowskiej z...

25 czerw.
Od 20 kwietnia przerwy w dostawie wody

Od 20 kwietnia przerwy w dostawie wody

17 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama