wtorek 27 października 2020

Iwony, Noemi

reklama

Autor "Ślepnąc od świateł" przyjeżdża do Turku

Autor
 

Jakub Żulczyk z pewnością należy do najciekawszych i najpopularniejszych polskich pisarzy swojego pokolenia. Zadebiutował 13 lat temu powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”. Lada moment ukaże się jego najnowsza, dziewiąta książką. Z autorem książki „Ślepnąc od świateł” i scenariusza serialu pod tym samym tytułem będzie można spotkać się i porozmawiać 18 października, w piątek o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku. Wydarzenie odbywa się w ramach jesiennego cyklu spotkań „Zaczytaj się…w Turku”, będącego częścią projektu „Z książką można wiele”.

Goszczący w turkowskiej bibliotece Jakub Żulczyk to przede wszystkim autor bestselerowych powieści, cieszących się powodzeniem wśród dużego grona czytelników. Zadebiutował w 2006 roku, powieścią dla młodego pokolenia „Zrób mi jakąś krzywdę”, a w 2008 wydał powieść „Radio Armageddon”, której treść zaadaptowano w 2014 roku na scenę Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Ma na swoim koncie także  powieść grozy „Instytut” oraz dwie części fantastyczno-przygodowego cyklu dla młodzieży o Tytusie Grójeckim „Zmorojewo” i „Świątynia”. W 2017 roku ukazała się jego powieść „Wzgórze psów”, za którą otrzymał Warszawską Nagrodę Literacką oraz Wawrzyn Warmii i Mazur. Jego najbardziej popularna książka „Ślepnąc od świateł” sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy. To właśnie na jej podstawie powstał serial, emitowany na kanale HBO, który okazał się być największym sukcesem polskiej telewizji ostatnich lat.

reklama

Jakub Żulczyk nie tylko pisze książki, ale także scenariusze. Jest współscenarzystą serialu „Belfer” oraz „Ślepnąc od świateł”. 

Na dniach ukaże się jego najnowsza książką "Czarne słońce". Na stronie wydawcy przeczytać można, że to powieść okrutna, wywrotowa i „antypolska”. Będąca efektownym zderzeniem literackich gatunków – thrillera, dystopii, kryminału noir, powieści drogi, dramatu psychologicznego i zaskakującej książki o miłości. Prowokując do granic możliwości, Żulczyk tak naprawdę oferuje głęboko humanistyczną opowieść o wielkiej duchowej przemianie.
Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z Jakubem Żulczykiem zapraszamy 18 października do Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Dworcowa 5) na godz. 17.00. 

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Z książką można wiele”. Dofinansowano ze środków Ministra  Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

reklama

materiał nadesłany

Autor

Podobne artykuły

Zapisz się na warsztaty decupage w bibliotece

Zapisz się na warsztaty decupage w bibliotece

z dzisiaj
Podróż do świata wyobraźni z Zofią Stanecką

Podróż do świata wyobraźni z Zofią Stanecką

16 paźd.
Marcin Meller gwiazdą Nocy Biblioteki

Marcin Meller gwiazdą Nocy Biblioteki

6 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama