środa 20 listopada 2019

Anatola, Edyty, Rafała

reklama
Wzorek

Trwają prace na budowie ulicy Leśnej

Trwają prace na budowie ulicy Leśnej
 

Od dwóch miesięcy trwają prace przy budowie ulicy Leśnej w Turku. Ulica wkrótce zmieni się nie do poznania. W miejscu drogi gruntowej powstaje bowiem droga z chodnikami, ścieżką rowerową i oświetleniem.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. w Turku. Ulica Leśna budowana jest na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 83 (Dobrską Szosą) do skrzyżowania z ul. Chełmońskiego, tj. na długości 547,47 m. Będzie to ulica z jezdnią o szerokości 5,40 m z nawierzchnią z kostki brukowej betonowej, z chodnikiem o szerokości 1,85 m z kostki brukowej betonowej oraz ciągiem pieszo-rowerowym o szerokości 3,50 m, także z kostki brukowej betonowej. Wzdłuż ulicy powstaną zjazdy do posesji, kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne w technologii LED. Konieczna była przebudowa sieci telekomunikacyjnej.

reklama

W ramach inwestycji wybudowane zostaną także odcinki drogi 04L o długości 117 m i ul. Malczewskiego o długości 32 m, wraz z jezdniami i chodnikami z kostki brukowej betonowej, zjazdami do posesji, oświetleniem ulicznym i zielenią. Teren, na którym trwa budowa wymienionych ulic, już wcześniej został częściowo uzbrojony w urządzenia infrastruktury podziemnej. Miasto wybudowało tam sieć kanalizacji sanitarnej, wodociągowej i deszczowej.

Prace budowlane na ulicy Leśnej kosztować będą 2.771.338 zł. 1.421.441,53 zł pochodzi z budżetu Miasta, natomiast 1.349.897 zł z dofinansowania, jakie Gmina Miejska Turek pozyskała z z Funduszu Dróg Samorządowych.

źróło: UM Turek

Podobne artykuły

Gm. Kawęczyn: Zakończono przebudowę drogi w...

Gm. Kawęczyn: Zakończono przebudowę drogi w Kowalach...

30 paźd.
Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 5 po...

Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 5 po...

11 wrz.
Wyczekiwana budowa ulicy Leśnej trwa w najlepsze

Wyczekiwana budowa ulicy Leśnej trwa w najlepsze

22 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama