sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Wolontariusze posprzatali zapomniane groby i zapalą znicze w ramach Akcji Znicz

Wolontariusze posprzatali zapomniane groby i zapalą znicze w ramach Akcji Znicz
 

Już po raz trzeci z rzędu zorganizowana została akcja sprzątania zapomnianych grobów na cmentarzu ewangelickim w Turku. Turkowscy społecznicy wraz z wolontariuszami MOPS przygotowali zapomniane groby na Wszystkich Świętych 1 listopada.

W minioną sobotę, 26 października, uprzątnięto zapomniane, pozostawione bez opieki groby. W akcji sprzątania cmentarza ewangelickiego w Turku udział wzięli członkowie stowarzyszenia Ziemia Turkowska, wolontariusze turkowskiego Centrum Wolontariatu działającego przy MOPS w Turku, oraz inni turkowianie i mieszkańcy powiatu. Niebawem odbędzie się "Akcja Znicz" organizowana przez Ewę Podembską z turkowskiego Centrum Wolontariatu. Akcja polega na zapalaniu zniczy na opuszczonych grobach. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się przyłączyć 31 października o godz. 21:00 przed cmentarzem ewangelickim w Turku (ul. Chopina).

reklama

Organizowana jest także kwesta na rzecz turkowskich nekropolii. Kwestujących wolontariuszy będzie można spotkać od 31 października na turkowskich na cmentarzach położonych przy ul. Fryderyka Chopina. Celem tegorocznej zbiórki jest zebranie funduszy, które będą przeznaczone na prace związane z renowacją cmentarza, czyszczeniem płyt nagrobnych grobów, które są pozbawione opieki rodzin i znajdują się na cmentarzach parafialnych w Turku oraz cmentarzu ewangelickim.

Wideo z Akcji Znicz z lat poprzednich

Podobne artykuły

Turkowscy strażacy pamiętają o zmarłych kolegach

Turkowscy strażacy pamiętają o zmarłych kolegach

02-11-2019
Wideo: Czas wspomnień i refleksji

Wideo: Czas wspomnień i refleksji

01-11-2019
Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach....

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach. Akcja...

30-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama