niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Kim był Włodzimierz Pietrzak?

Kim był Włodzimierz Pietrzak?
 

Wszystkie osoby, które chciałaby poznać odpowiedź na pytanie "Kim był Włodzimierz Pietrzak?"  serdecznie zapraszamy już w najbliższy wtorek, 5 listopada, o godz. 17.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku. Wtedy to prof. Kazimierz Świegocki wygłosi wykład omawiający życie i twórczość patrona biblioteki. Wydarzenie, do udziału w którym zaprasza turkowska instytucja, jest jednym z elementów realizowanego przez nią projektu "Jubileuszowo wokół Pietrzaka".

"Jubileuszowo wokół Pietrzaka" to kolejny obok „Z książką można wiele” projekt, który w tym roku realizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Turku dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Główną osią wszystkich wydarzeń związanych z zadaniem jest postać wielkiego, choć zapomnianego poety i publicysty, związanego z Turkiem Włodzimierza Pietrzaka. 

reklama

Obok wykładu, który w najbliższy wtorek wygłosi prof. Kazimierz Świegocki zrealizowanych zostanie szereg innych działań przybliżających osobę Pietrzaka, ale także promujących szeroko rozumianą twórczość poetycką. Najważniejszym z wydarzeń jest organizacja jubileuszowego XX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Włodzimierza Pietrzaka, przeznaczonego zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych, którego podsumowaniem będzie Finałowa Gala Poetycka. W ramach zadania odbędą się także I Turkowski Slam Poetycki, międzypokoleniowe warsztaty "Poezja wokół nas", a także w specjalny sposób zostanie zaaranżowana przestrzeń miejska. Aby dotrzeć do młodego pokolenia oraz grup nie będących aktywnymi uczestnikami życia literackiego wykorzystane zostaną nowe technologie - gra mobilna oraz innowacyjne metody twórcze czyli mural, który można podziwiać a jednej ze ścian turkowskiej biblioteki. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

materiał nadesłany

Kim był Włodzimierz Pietrzak?

Podobne artykuły

Teatralna przygoda w bibliotece

Teatralna przygoda w bibliotece

5 sierp.
Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

30 lip.
Turkowska biblioteka ponownie otwarta

Turkowska biblioteka ponownie otwarta

28 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama