środa 15 lipca 2020

Henryka, Igi, Włodzimierza

reklama

Spotkaj się z Jakubem Małeckim

Spotkaj się z Jakubem Małeckim
 

Jakub Małecki – jeden z najwybitniejszych autorów młodego pokolenia już w najbliższy piątek 15 listopada o godzinie 18.00 przyjedzie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku, by spotkać się z czytelnikami swoich książek. Pisarz jest już ostatnią osobą, która odwiedzi turkowską instytucję w ramach cyklu „Zaczytaj się…w Turku”, będącego częścią projektu z „Z książką można wiele”.

Jakub Małecki bez wątpienia należy do pisarzy, którego książki, raz przeczytane, na długo pozostają w pamięci czytelników. Pisze o rzeczach, która wzbudzają ogromne emocje i zmuszają odbiorców do intelektualnego zaangażowania się. Dlatego też, od kilku lat o tym młodym autorze robi się coraz głośniej, a każda jego nowa powieść jest wyczekiwana i przyjmowana jest z ogromnym entuzjazmem.

reklama

Jakub Małecki debiutował w 2007 r. opowiadaniem Dłonie na łamach Science Fiction, Fantasy i Horror. Ponadto publikował w takich branżowych czasopismach jak Nowa Fantastyka i Magazyn Fantastyczny. Dość szybko jednak odszedł od typowej fantastyki, by zwrócić się w stronę literatury obyczajowej. Ma na swoim koncie takie tytuły jak: Dżozef (W.A.B., 2011), W odbiciu (Powergraph, 2011), Odwrotniak (WAB, 2013), Dygot (SQN, 2015), Ślady (SQN, 2016), Rdza (SQN, 2017), Nikt nie idzie (SQN, 2018), Historie podniebne (SQN, 2019), Horyzont (SQN, 2019).

Za powieść Dygot nominowany był do Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus i Poznańskiej Nagrody Literackiej oraz został laureatem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Za Ślady został nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” 2017. Jego najnowsza książka Horyzont to zaskakująca opowieść o tęsknocie, przyjaźni i odwadze. O konfrontacji z zadrą – własną i cudzą. O próbach znalezienia właściwej wersji siebie.

na spotkanie z Jakubem Małeckim zapraszamy 15 listopada o godz. 18.00 do Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku (ul. Dworcowa 13). Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

reklama

materiał nadesłany

Spotkaj się z Jakubem Małeckim

Podobne artykuły

Wiceminister zdrowia wizytował w Starostwie...

Wiceminister zdrowia wizytował w Starostwie...

9 czerw.
Turkowska biblioteka ponownie otwarta

Turkowska biblioteka ponownie otwarta

28 maj.
Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama