niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

5°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Licealiści z Turku zachęcają do czytania - akcja Czytaj.pl

Licealiści z Turku zachęcają do czytania - akcja Czytaj.pl
 

Kochasz czytać książki i nie rozstajesz się z smartfonem? Licealiści z I LO w Turku, którzy są ambasadorami akcji Czytaj.pl pokazują, że wbrew pozorom da się to połączyć!

Przez cały listopad Instytut Książki w ramach akcji Czytaj.pl daje nam możliwość przeczytania za darmo 12 bestsellerowych powieści w formie e-booka lub audiobooka. Możemy więc czytać w podrózy, nie martwiąc się o wagę bagażu, lub słuchać, zmywając naczynia!

reklama

Co należy zrobić, aby otrzymać książki? Na początku pobieramy aplikację Woblink, rejestrujemy się i skanujemy kod QR, który znajduje się na plakacie w Miejskiej Bibliotece Publicznej lub w Liceum Ogólnokształcącym w Turku. Po zeskanowaniu cieszymy się lekturą przez cały listopad!

Dodatkowo, biorąc udział w akcji, możemy zaprosić do niej pięciu znajomych, wpisując ich e-maile. W ten sposób otrzymają oni dostęp do książek bez skanowania kodu. Dostępne książki mają róźnorodną tematykę - od kryminału, aż po poradnik motywacyjny, Każdy więc znajdzie coś, co go interesuje.

"Uważam, że ta akcja jest bardzo przydatna, szczególnie dla ludzi młodych. Pokazuje, że telefon można wykorzystać w pozytywny sposób, że są także inne metody czytania- nie tylko tradycyjna książka. Dzięki temu ludzie przekonają się, że czytanie nie jest takie straszne i sami chętnie sięgną po kolejne pozycje" - mówi Sylwia Grzelewska, uczennica II klasy LO w Turku.

Warto dodać, ze Jakub Małecki, autor książki ,,Nikt nie idzie'' która bierze udział w tej akcji, był wczoraj na spotkaniu w naszej Miejskiej Bibliotece Publicznej.

reklama

Materiał nadesłany.

Licealiści z Turku zachęcają do czytania - akcja Czytaj.pl

Podobne artykuły

Książka - portal do nowego świata. Stała...

Książka - portal do nowego świata. Stała popularność...

17 sierp.
Krasnal Hałabała uczy dzieci kochać książki i...

Krasnal Hałabała uczy dzieci kochać książki i...

1 sierp.
Książki dla dzieci z Ukrainy

Książki dla dzieci z Ukrainy

4 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama